Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Floyd bojoval s Maidanou i na tiskovce: Byl to wrestling!

  • Napsal Antonín Vavrda

Mayweather vs. Maidana / zdroj foto: www.boxingscene.comLAS VEGAS – Dle mnohých nejtěžší zápas za posledních dvanáct kol má za sebou Floyd Mayweather (46-0), který v sobotu v noci porazil v MGM Grand v Las Vegas těsně 2-0 na body Argentince Marcose Reného Maidanu (35-4). Ten potvrdil svojí bojovnost i na tiskovce.

„Máš krásnou rodinu. Přeji tvé ženě, synovi i novorozené dceři jen to nejlepší. A příště prosím méně úderů do mého rozkroku. Rád bych také ještě rozšířil svojí rodinu," zavtipkoval si Mayweather na konto několika úderů pod pás od svého soupeře po zápase. Ten mu ale okamžitě opáčil: „A já bych rád příště bojoval ve svých rukavicích!"

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Ty se totiž staly jádrem sporu (VÍCE ZDE!) před zápasem, když Mayweather odmítl tři připravené páry svého soupeře a zasáhnout musel až generální ředitel Golden Boy Promotions Richard Schäfer. „Jsem ochotný nabídnout fanouškům boj, ale box není všechno a rád bych měl dobrý život i po konci kariéry," vysvětlil svůj postoj sedmatřicetiletý stále neporažený Američan.

Ten mimochodem o konci kariéry promluvil o uplynulém týdnu několikrát. „Pokud bych prohrál, jsem připravený odejít. Ale uvidíme. Já odejdu až budu chtít já sám. A je jedno, jestli budu mít rekord 49-0, nebo 50-0, nebo 51-0," řekl Mayweather s odkazem na fakt, že pokud by odešel po skončení stávající smlouvy s televizí Showtime, zastavil by se v případě čistého rekordu právě na čísle 49-0.

Stats Mayweather vs MaidanaOtázkou je, koho si vybere do svých dalších tří duelů. Jeho čistý rekord se totiž už proti Maidanovi otřásal v základech a pokud by došlo na všemi stranami slibovanou odvetu, mohl by být při dalším výběru protivníků na rok 2015 Mayweather ještě opatrnější, než nyní.

Mnozí mu předhazují, že se bojí rychlostně vyspělých boxerů, bitva s argentinským rváčem ale jasně deklarovala, že pokud narazí na ofenzivní mlátičku, která se nehodlá kvůli němu měnit a dokáže tlačit všech dvanáct vypsaných kol, je to cesta, jak Mayweathera porazit.

Případně jmenovaní soupeři z řad rychlíků totiž mají proti němu jednu velkou nevýhodu – bijec přezdívaný „Money" totiž k maximální rychlosti a reflexům přidává ještě nadprůměrnou obranu. A ta potencionálním zájemcům Amiru Khanovi, Dannymu Garcíovi, Devonu Alexandrovi, či Erislandymu Larovi prostě chybí.

Pokud by nedošlo na zmíněný rematch, mohl by být na seznamu promotéra Richarda Schäfera nejvýše úplně někdo jiný – Shaw Porter, nebo Keith Thurman. Tedy dva extrémně dynamičtí, ostří hoši, kdy se především Porter vyznačuje podobnou agresivitou, jako Maidana.

„Byl to těžký souboj. Souboj s tvrdým hochem. Cotto byl tvrdší, Canelo rychlejší a jeho údery byly daleko těžší, než ty od Maidany. On mnou dokázal otřást a právě proto jsem si to s ním nemohl rozdat tak, jako s Maidanou. S ním to byl nejtěžší 'wrestlingový' zápas mé kariéry," dodal Mayweather.

Na americko-argentinské utkání ve wrestlingu ve velterové váze se ostatně můžete podívat nyní níže – nabízíme několik linků na celý zápas i highlights...

HIGHLIGHTS GALAVEČERA V MGM GRAND V LAS VEGAS

VIDEO CELÉHO ZÁPASU FLOYD MAYWEATHER VS. MARCOS RENÉ MAIDANA


МэМа, часть 1 (вринге,сом)by 20101017d


МэМа, часть 2 (вринге,сом) by 20101017d

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze