Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Memoriál Julia Tormy: čeští boxeři se v mezinárodní konkurenci neztratili

  • Napsal Stanislav Škoda

Matouš Juračka / zdroj foto: Stanislav ŠkodaMatouš Juračka / zdroj foto: Stanislav ŠkodaPRAHA – Jubilejní dvacátý ročník má za sebou turnaj amatérský boxerů na počest desetinásobného československého šampióna, mistra Evropy a především olympijského vítěze ve váze do 67 kilogramů Julia Tormy.

My vám nyní, byť s týdenním zpožděním, nabízíme výsledky finálových bojů z Kutil Gymu na Olšanském náměstí.

Váha do 56 kg:

Erik Agateljan po velkém boji porazil kvalitního rakouského boxera Arama Avagyana 13-12.

Váha do 60 kg:

Petr Masorčič se v sobotu utkal se slovenským závodníkem Ladislavem Matušem, kterého porazil 14-8, i když já osobně bych viděl výsledek jinak. Slovenský bijec měl překvapivou přední a levý hák. V nedělním finále se již Masorčič pochlapil a ve tvrdém zápase vybodoval Rakušana Amera Aliho 18-16.

Váha do 64kg:

V prvním semifinále porazil v souboji dlouhánů náš Jakub Korbel rakouského soupeře Maschala 20-14, v tom druhém mezinárodně neostřílený David Takáč podlehl Němci Lividonoemu 7-14.

V boji o bronz se sice Takáč zlepšil, přesto nestačil na Maschala a padl 13-18.

Ve finále se utkali Korbel a Lividono. V okamžiku, kdy Němec na českého boxera ve druhém kole přitlačil, začal Korbel krvácet na nose a doktor zápas ukončil. Nakonec se ukázalo, že se nejednalo o zlomený nos, ale prasklé akné. Dobodování skončilo 9-9 a 27-25 na pomocné body pro Němce.

Váha do 69 kg:

Mladý Filip Škrabal nejdříve v sobotu prohrál se Slovákem Kormančíkem 16-12, aby o den později vyhrál RSC ve třetím kole v boji o bronz nad Němcem Alim.

Ve finále váhy pak vyhrál David Bitias, který vybodoval 15-9 Kormančíka.
 
Váha do 75kg:

Bojovník Dominik Kuška první den těsně prohrál s Němcem Arthurem Gerzenem, aby pak k zápasu o třetí místo již nenastoupil.

Slovák Racz porazil nejdříve Poláka Kulínského a následně si poradil ve finále v jednom z nejhezčích zápasů turnaje s Gerzenem 19-12.

Váha do 81 kg:

I boxerské pohádky se dějí. Teprve sedmnáctiletý Matouš Juraček – svěřenec Rostislava Osičky – nejdříve se sedmizápasovou zkušeností z K-1 a jednozápasovou v klasickém boxu porazil kvalitního Kladeňáka Vojtu Hataše, když v každé přestřelce dokázal přidat vždy o ránu navíc.

Ve finále si pak Juraček poradil také s Matušem Strniskou ze Slovenska v poměru 18-13, který si do zápasu přinesl se semifinále s Petrem Spiklou načastý nos. To ale nesnižuje výkon Juračky, který dal do každého zápasu srdce a díky nasazení a fyzické připravenosti zaslouženě vyhrál. I když cenu „Technik turnaje“ by nejspíše nezískal.

Vojta Hataš potvrdil nepovedený turnaj porážkou v boji o třetí místo od Petra Spikly.

Váha do 91 kg:

Martin Novák z Kroměříže nestačil ve finále v poměru 9-17 na rakouského šampióna Štefana Nikoliče.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze