Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Boxující učitel Lukáš Wacker: Fyzicky se cítím před šampionátem skvěle!

  • Napsal Stanislav Škoda

Lukáš Wacker / Zdroj foto: ArchivLukáš Wacker / Zdroj foto: ArchivPLZEŇ – Před devíti lety začal s thajským boxem, aby následně přešel k tomu klasickému. A nevede si vůbec špatně. Svými výsledky si pětadvacetiletý Lukáš Wacker vysloužil nominaci na domácí šampionát ve váze do 91 kilogramů, kde by jistě rád obstál více než v prvním extraligovém souboji s Petrem Novotným.

„Ve druhém kole jsem byl počítán a rozhodčí zápas raději ukončil. Byl jsem za to i docela rád,“ usmívá se Wacker při vzpomínce na svou nedávnou premiéru v plzeňském dresu.


ROZHOVORY PŘED MISTROVSTVÍM ČR V BOXU:


Pod kterým trenérem a ve kterém klubu trénuješ?

Mým prvním trenérem byl a stále je Tomáš Suremka, který mě začal učit nejprve thajský box. Tomu se sice věnuji dodnes, ale už jenom coby doplněk v tréninku. Hlavního kouče v klasickém boxu mám v osobě Justýna Klocháně. Klasický box trénuji v klubu Chiméra Fighters Plzeň, thajský pak u nás ve Staňkově v Sokol Stankov Thaiboxing.

Kolik máš za sebou zápasů a jaké turnaje či šampionáty jsi absolvoval?

V klasickém boxu mám na kotě 18 zápasů, v thajském boxu a kickboxu pak asi patnáct. V roce 2007 jsem absolvoval český šampionát v Low-kicku, kde jsem skončil druhý. Jinak moc turnajů za sebou nemám, respektive si moc nepamatuji své výsledky. Dva roku závodím za Plzeň jak v oblastních tak v ligových zápasech. Od letošní sezóny pak boxuji také extraligu.

Kdo tě přivedl k boxu. Věnuješ se kromě něj ještě nějakým jiným sportům?

K boxování mě vlastně přivedl můj bratr, když jsem se šel podívat na jeho první trénink v thajském boxu. Když u nás před lety začínal, nikdo ani pořádně nevěděl, co je to za sport. Já už ale hned další trénink přišel převlečený ve sportovním, chtěl trénovat také. Po pár letech trénování v Holýšově jsme zbyli jen dva, tak jsme klub přestěhovali k nám do Staňkova. S klasickým boxem jsem začal asi před dvěma lety. Protože jsem měl přetržený vaz v koleni z basketbalu, nemohl jsem dělat thajský box. Tak jsem zkontaktoval Pavla Šoura, jestli s ním můžu trénovat. No a po několika měsících už mě začal vozit na oblastní kola.

S kterým z ostatních českých boxerů ve své váze jsi už boxovala a s jakým výsledkem?

(Úsměv) Znám vlastně pouze Petra Novotného, se kterým jsem boxoval před měsícem a ve druhém kole jsem byl počítaný a už mě rozhodčí dál nepustil, za což jsem byl ale rád.

Jak se ti daří se na šampionát připravit? Probíhá vše podle plánu?

Mohla by být i lepší, trénuji více méně sám, nemám totiž moc času na to, abych jezdil za svým koučem do Plzně. Fyzicky bych ale měl být připraven na sto procent.

Máš nějaký boxerský vzor?

Nevím, možná bratři Kličkové, Roy Jones jr. nebo Mirko Filipovič.

Co děláš v civilním životě?

Jsem učitelem odborného výcviku na středním odborném učilišti v Domažlicích. Ale jsem vystudovaný tělocvikář.

Jaké jsou tvoje boxerské plány do budoucnosti?

Do budoucna bych se raději věnoval trenéřině, baví mne předávat zkušenosti z klasického i thajského boxu. Ale zatím chci dál boxovat, jen přejdu do supertíhy. No a rád bych jednou vyhrál i domácí šampionát.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze