Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Big deal?! Golovkin dostal poslední šanci od Alvareze, Wilder kývl na nabídku Joshuy

Canelo vs. GGG loni v záříCanelo vs. GGG loni v záříNEW YORK – Dva velké podzimní evropsko-zámořské střety jsou velmi blízko tomu, aby se staly skutečností. Canelo Alvarez (49-1-2, 34 KO) poslal finální nabídku Genadiji Golovkinovi (38-0, 34 KO), Deontay Wilder (40-0, 39 KO) pak souhlasí s podmínkami Anthonyho Joshuy (20-0, 19 KO). Zažije box podzim snů?

Ty dvě zprávy se v posledních hodinách prolínají a rezonují rohovnickým sportem.

VÍCE K OBĚMA ZÁPASŮM:

„Souhlasili jsme s podmínkami, které nám nabídl Eddie Hearn (promotér Brita Anthonyho Joshuy) na zápas Velké Británii,“ řekl v pondělí Shelly Finkel, jeden z poradců Američana Deontaye Wildera ESPN a WorldBoxingNews.net.

„Deontay poslal v neděli večer Anthonymu mail, poté také Eddiemu a Barrymu Hearnovým, aby jim oznámil, že oficiálně přijímá nabídku, kterou jsme dostali, stačí poslat smlouvu,“ pokračoval Finkel. Z britských ostrovů následně zaznělo potvrzení těchto slov.

„Jsme rádi za to, jak se nakonec rozhodli. Jelikož jsme ale čekali na odpověď čtyři týdny, zářijový termín je nyní nejspíše vyloučený. Viděl bych to na říjen, či listopad. Buď v Cardiffu, nebo ve Wembley, obě místa AJ miluje a ony milují jeho. Musíme začít jednat, řešit televize,“ pronesl Eddie Hearn.

Významný posun v jednáních ale dle všeho zapříčinil jeho otec Barry, který byl v minulém týdnu v New Yorku a sešel se právě s Finkelem. Staří bardi byznysu nakonec našli společnou řeč. Dle všeho tak nyní padá souboj Joshuy s Alexandrem Povětkinem (34-1, 24 KO), který je jeho povinným vyzývatelem.

Je ale téměř jisté, že ten nebude prostřednictvím svého promotére Andreje Rjabinského dělat šlágru těžké váhy problémy. Zvláště, když dostane slíbeno, že se bude moct utkat s vítězem bitvy, ve které by měly být poprvé v historii těžké váhy ve hře pásy všech čtyř prestižních federací – WBC (Wilder), WBA, IBF a WBO (Joshua).

Joshua vs. WilderJoshua vs. Wilder

„Pokud by si to rozmysleli, naše nabídka na garantovaných 50 milionů dolarů pro Joshuu za zápas na americké půdě stále platí,“ přidal Finkel. Reakce Hearna? „Do konce týdne pošleme do států smlouvu,“ zaznělo od šéfa stáje Matchroom Boxing.

Ten je nyní v jednom kole. Nepřímo se jej totiž dotýká také bitva mezi mexickou hvězdou Canelem Alvarezem a Kazachem Gennadijem Golovkinem. Prvně jmenovaný už si na 15. září rezervoval lasvegaskou T-Mobile Arena. A tím i televizi HBO. Za Wilderem a Joshuou pak v zámoří stojí konkurenční Showtime. A nikdo nemá zájem postavit tyto dva souboje proti sobě.

Navíc, kdyby Alvarez a Golovkin nenašli společnou řeč, fenomenálního Kazacha by „nahradil“ Američan Daniel Jacobs (34-2, 29 KO), bývalý soupeř „GGG“ a předně chráněnec Hearna. V opačném případě by „Miracle Man“ stanul v souboji o pás IBF, který tato federace Kazachovi odebrala, proti Ukrajinci Sergeji Derevjančenkovi (12-0, 10 KO).

„Nabídka rozdělení peněz 57,5 ku 42,5 procentům v náš prospěch je naše poslední nabídka. Mají čas do středečního poledne západního času (21. hodina SELČ). Pak půjdeme jinou cestou. Prošli jsme vším, obručemi, tobogány, přesto to nejsme my, kdo hrály tyto hry. Buďto na to kývnou, nebo je konec,“ pronesl pro ESPN Eric Gomez, prezident Golden Boy Promotions, stojící za Alvarezem.

O co jde? Oba se měli utkat už v květnu, jenže kvůli dopingovému nálezu (clenbuterol) Mexičana ze souboje nakonec sešlo. Ten dostal půlroční trest, který vyprší v polovině srpna. Po chvilkovém „tanečku“ se pak opětovně přihlásil do programu „Čistý box“ WBC, takže souhlasil s namátkovými dopingovými kontrolami i mimo předzápasovou přípravu.

GGG vs. Canelo září 2017GGG vs. Canelo září 2017

Mimo jiné i z těchto důvodů ale chtěla Golovkinova strana změnu finančního rozdělení. Zatímco loni v září při kontroverzní remíze bral Alvarez 70 procent zisků, pro květnový duel to mělo být 65-35. Kazach, který sice není marketingově tak silný jako rival, ale má v držení pásy, o které se bude bojovat, ale následně chtěl jít půl na půl. Nabídka od Golden Boy je tak nyní na půli cesty mezi představami obou táborů.

„Jejich vize 50 na 50 byla naprosto směšná. Ale jsme ochotni se setkat uprostřed. Volal jsem v úterý s Tomem Löfflerem (manažer Golovkina) a řekl jsem mu, že mají 24 hodin na to, aby nám odpověděli. Jinak jdeme do zápasu s Jacobsem,“ přidal ještě Gomez.

„Gennadij je nyní kvůli sponzorům coby host v Moskvě, kde bude u zahájení mistrovství světa ve fotbale. Ještě jsme spolu nemluvili, ale psal jsem mu mail a určitě se spolu ještě spojíme ve středu dopoledne ruského času. Chtěli jsme 50 na 50, byl ochotný jít i na 55-45 pro ně. Uvidíme, co řekne na toto. On je ten, kdo bude mít poslední slovo. Podle mne je to největší zápas v boxu, co může být, a my bychom měli najít společnou řeč,“ zaznělo z úst Löfflera v úterý pozdě večer.

Jak to nakonec dopadne?

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze