Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

SVĚTOVÍ ŠAMPIONI VI.: V super bantamu nejlepší nechtěný Rigondeaux

  • Napsal Antonín Vavrda

Guillermo Rigondeaux / zdroj foto: Top RankGuillermo Rigondeaux / zdroj foto: Top RankPRAHA – Během přelomu roku se toho ve světě profesionálního boxu příliš neděje. A je jedno, jestli je řeč o lokálních večerech a zápasech, nebo o těch titulových. Proto jsme se rozhodli vám postupně představit šampiony všech váhových kategorií.

Těch je mezi profesionálními provazy celkem sedmnáct. My vám nabídneme vždy profil vládců čtyř top organizací (WBC, WBA, WBO a IBF) a přidáme i jedničku našeho žebříčku dle Profiboxing.cz.

DALŠÍ DÍLY MINI-SERIÁLU:

Šestý díl našeho mini-seriálu pokračuje super bantamovou váhovou kategorií.

SUPER BANTAMOVÁ VÁHA (do 55,3 kg – do 122 liber)

ŠAMPION WBC: Už počtvrté bude hájit svůj pás šampiona WBC Mexičan Leo Santa Cruz (28-1-0) na galavečeru v MGM Grand 17. ledna, kde bude hlavním chodem bitva o stejný pás ovšem v těžké váze – Bermane Stiverne vs. Deontay Wilder. Soupeřem šestadvacetiletého šikuly s rychlýma rukama bude o rok mladší krajan Jesus Ruiz (33-5-5). Že je favoritem už mistr světa dvou váhových kategorií a obhájce titulu, není třeba dodávat.

ŠAMPION WBA (Super): Už téměř tři roky má tato federace vládce ve hvězdném, ovšem manažery nechtěném Guillermu Rigondeauxovi (15-0). Poté, co vystřelil z ringu v té době neporaženého Američana Rika Ramose, dokázal předloni v dubnu slavně vyškolit také Filipínce Nonita Donaireho, sjednotit tituly WBA a WBO a prvně jmenovaná federace z něj udělala svého „super šampiona".

O regulérní titul si to rozdali ostrovní střelci Scott Quigg (30-2-0) s Rendallem Munroeem. Napoprvé z toho byla remíza, v odvetě již slavil prvně jmenovaný Brit. Tomu ale přece jen trvalo, než si na novou roli zvykl, hned v další obhajobě totiž opět remizoval, tentokrát s Kubáncem Joandrisem Salinasem. Poté se ale přece jen šestadvacetiletý talent rozjel a z dalších čtyř obhajob vyhrál třikrát před limitem a jednou jasně na body.

ŠAMPION IBF: Také federace IBF má svého krále v ostrovním boxerovi. Tentokrát v ostrovní jedničce Carlu Framptonovi (19-0), který se nyní za spolupráce s Martinem Parlagim chystá na svého oficiální vyzývatele – Američana Chrise Avalose (25-2). Všechny ale zajímá: utká se Frampton s Quiggem a poté třeba i s Rigondeauxem, se kterým jej pojí přezdívka „Šakal"?

ŠAMPION WBO: Stejně jako federaci WBA, také zde je vládcem Guillermo Rigondeaux.

JEDNIČKA PROFIBOXING.CZ - GUILLERMO RIGONDEAUX: Není moc vah, kde se by tak přesně prolínal rating BoxRec.com a držitelé titulů mistrů světa. Rigondeaux coby vládce WBA a WBO je číslem 1, šampion IBF Frampton dvojkou, vládce WBC Santa Cruz trojkou a regulérní mistr WBA Quigg čtyřkou. Asi málokdo by se zlobil, kdybychom byli v tomto roce svědky obdoby Super Six (Four) váhy super střední z let 2009 až 2011.

Dokud se tak nestane, nebo dokud Kubánec Rigondeaux nepadne, bude platit za jedničku této váhy také dle naší redakce. Co se týče talentu, preciznosti, šikovnosti, rychlosti, výbušnosti, postřehu, prostě všeho, není totiž napříč vahami moc lepších boxerů. Ostatně, na rozdíl od promotérů, velká část expertů řadí čtyřiatřicetiletého Kubánce mezi tři až pět nejlepších boxerů napříč všemi vahami.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze