Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Whyte a White. Prozatímní šampion WBC touží po duelu v UFC, troufá si na Ngannou!

Dillian Whyte s pásem WBCDillian Whyte s pásem WBCLONDÝN – Prozatímní mistr světa WBC Dillian Whyte (27-1, 18 KO), který je stále v přípravě na květnovou obhajobu své pozice proti Rusovi Alexandru Povětkinovi (35-2-1, 24 KO) by si rád vyzkoušel i další výzvu: duel v kleci! A přání teda rozhodně malé nemá.

„Dokážu knockoutovat Francise Ngannou,“ citují ostrovní weby jednatřicetiletého bijce narozeného na Jamajce. Čerpají z jeho videa z tohoto týdne, ve kterém se rozpovídal na téma svých dalších plánů.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Budu bojovat se Stipem Miocicem (šampion těžké váhy UFC). Nakopu ho do xicthu. Pak mu dám loket. Jediné, co s ním musím udělat, je být v pohybu. Určitě se mě pokusí vzít na zem, ale než to udělá, usne,“ vtipkoval ve videu dobře naložený Whyte.

Ten se totiž během pandemie koronaviru zjevně celkem nudí. Střihl si na Instagramu chat se svým promotérem Eddiem Hearnem, probrat současnou situaci kolem svého duelu s Povětkinem (pořád platí datum 2. května), aby následně pošťouchl ex-šampiona těžké váhy Andyho Ruize Jr. (33-2, 22 KO), se kterým by zjevně velmi rád utkal.

A k tomu přidal i ono video, kde rozebíral své šance v kleci. Jak jinak než s elitou. Vedle Miocice si vzal na mušku také „Predátora“ Francise Ngannou. O něm už ale mluvil se vším vážností.

„Hele, klidně do UFC půjdu. Pojďme udělat jeden boxerský duel a druhý v kleci. Nemám s tím problém. Klidně si s nimi střihnu i muay thai nebo kickbox, nemám s tím problém,“ připomněl Whyte skutečnost, že začínal právě coby kickboxer.

„Hele, sestřelím Francise. Jenže on se mnou bojovat nebude, je to srab, bojí se o svoji bradu. Měl by jedinou šanci, a to vzít mě na zem. Nemám s tím problém, fakt. Pojďme to domluvit, Dano. Pokud se díváš Francisi, nebo někdo z UFC, řekněte Dana Whiteovi, že jsem připraven, udělejme to,“ dodal sebevědomě „The Body Snatcher“.

Připomeňme, že Ngannou v UFC prohrál poprvé právě v titulové bitvě s Miocicem, přičemž oba jsou považováni za nejlepších postojáře v této lize. A nejen ve své váze. Ngannou navíc dle dostupných měření oplývá nejdrtivějším úderem minimálně ve slavné lize MMA.

Stále má ale naplánovaný duel s Jairzinhem Rozenstruikem, který se mu v tomto ohledu ale může směle rovnat. A byť na jejich duel o tomto víkendu nedojde, určitě se ho fanoušci dočkají. A pro Ngannou by to mohl být případně hodně zajímavý test a srovnání směrem k Whyteovi. Bijec ze Surinamu totiž oplývá podobnými fyzickými dispozicemi jako muž, který dosud mezi profíky nestačil pouze na krajana Anthonyho Joshuu v jejich extrémně vyhecované bitvě z prosince 2015.

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze