Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Čistá nenávist: Bellew a Cleverly si vystačí sami, za další se perou rodiny!

  • Napsal Antonín Vavrda

Cleverly vs. Bellew II - vážení / zdroj foto: Boxingscene.comCleverly vs. Bellew II - vážení / zdroj foto: Boxingscene.comLIVERPOOL – Tohle bude derby se vším všudy. Promotér Eddie Hearn proti sobě postavil pořádně nažhavené dvojice bojovníků, kteří si navíc vyřizují účty také mimo své souboje. Tenhle galavečer v Echo Aréně v Liverpoolu bude stát za to!

Hlavním tahákem celé show je sice odveta mezi Nathanem Cleverlym (28-1) a Tonym Bellewem (22-1-2), ke které ale dojde v křížové, nikoliv polotěžké váze, co říct si navzájem ale mají také George Groves (20-2) a James DeGale (19-1).

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Oba spolu vyrůstali v jedné tělocvičně, potkali se v amatérském ringu, kde dotáhl dále druhý jmenovaný a utkali se také mezi profíky, kde před třemi lety slavil těsnou výhru pro změnu Groves. Od té doby si nemohou přijít na jméno. A přestože se dnes večer utkají každý s jiným protivníkem, je jasné, že si všímají také sami sebe.

Groves vs. Douglin - vážení / zdroj foto: Boxingscene.comA nejen oni. Před pátečním vážením se do sebe pustili v zákulisí Grovesova manželka a DeGalova maminka. To spustilo lavinu a výměnu názorů i mezi dalšími členy obou týmů. Vše si pak z očí do očí vysvětlovali také oba bojovníci. „Ano, je to pravda. Do kontroverze se zapojili Groves s DeGealem a jejich týmy. Odtrhla je od sebe až ochranka," řekl k incidentu promotér Eddie Hearn bez známky nějakého zklamání, nebo naštvání.

Aby jo, letos se mu už povedlo uspořádat rematch Grovese s Frochem, nyní proti sobě stanou podruhé také Cleverly a Bellew. Plán pro příští rok? Groves vs. DeGale II., nejlépe o některý ze světových titulů v super střední váze. A proti nejsou ani oba kohouti. „Zápas s Grovesem o světový pás? Myslím, že by to lidi bavilo," řekl na toto téma DeGale.

James DeGale na vážení / zdroj foto: Boxingscene.comNejdříve se ale bude muset vypořádat s nepříjemným, vysokým a dlouhorukým Mexičanem Markem Antoniem Peribanem (20-1-2), který z posledních tří duelů jednou remizoval a dvakrát prohrál, naprosto otevřeně se ale dá říct, že obě porážky byly otočené v jeho neprospěch a i o remíze s Badouem Jackem se dá polemizovat.

Dá se říct, že daleko lehčího soupeře má nyní proti sobě jeho rival Groves. Američan Denis Douglin (17-3) je všechno, jen ne přirozená super střední váha, o dvě divize níže jej pak dokázal poslat k zemi také Jermell Charlo. Nesmírně šikovný krajan, ovšem rozhodně ne nijak velký knockoutér.

Zajímaví protivníci čekají také na Scotta Quigga (29-2-0) v super bantamu a další kvalitní ostrovní super střední váhy Calluma Smitha (14-0). Prvnímu se postaví japonský kamikadze Hidenori Otake (22-3-1), druhému pak nepříjemný Černohorec Nikola Sjekloca (28-2). Ten si udělal jméno výborným květnovým výkonem v duelu s Arthurem Abrahamem.

Bellew na vážení / zdroj foto: Boxingscene.comVrcholem celého večera ale bude bitva Cleverlyho s Bellewem. Bitva, kde jde o více, než jen střetnutí dvou boxerů v ringu. Velšana s liverpoolským rodákem a fanouškem Evertonu pojí velké nepřátelství. Oba si šli po krku před prvním duelem v roce 2011, během něj a vše se opakuje také nyní.

„Nemůže mě porazit, nemá jak. Jedině, že by mě poslal k zemi, ale na to nemá. Jsem lepší, techničtější a připraven v ringu zemřít," rozséval během posledních dní hrůzu Bellew přezdívaný „Bombarďák", který se pro britská média rozpovídal i o svém dětství a o tom, jak mu nevěřila ani vlastní maminka.

„Byl jsem tlusté dítě. Jediný, kdo ve mně věřil, byl můj otec. Vždycky mě fascinovali Mike Tyson, nebo Nigel Benn, tedy bojovníci, kteří vzešli z podobného prostředí jako já. Box jsem dlouho nebral vážně, chtěl jsem hrát fotbal, ale to nešlo. Jsem rád, že jsem měl takové trenéry a zázemí a mohl se stát mistrem světa," dodal.

Cleverly vs. Bellew II - vážení / zdroj foto: Boxingscene.comJeho dojemný životní příběh ale rozhodně protivníka k slzám nedohnal. „Je zoufalý, proto si vymýšlí blbosti. Byl zoufalý už před prvním duelem, je i nyní," pustil se do Bellewa ostře Cleverly. O čem mluvil? Domácí boxer totiž „Cleva" obvinil z toho, že po porážce od Kovaljova hledal útěchu v pití a musel navštěvovat i skupiny anonymních alkoholiků.

„Ten kluk nezná hranice. A já ho za to potrestám. Je to idiot, který selhal ve všem, co kdy dělal. A selže i tentokrát. Chystám se ho sundat a poté vyzvat v boji o titul mistra světa některého ze šampionů," zakontroval Cleverly vědom si toho, že přímo v liverpoolské hale bude duel sledovat z první řady u ringu Marco Huck, vládce této divize a mistr světa WBO.

Bohužel pro české milovníky boxu, galavečer nevysílá žádná tuzemská televize, zájemci se tak budou muset spokojit pouze se sledováním prostřednictvím internetových streamů...

Cleverly vs. Bellew II - vážení / zdroj foto: Boxingscene.com

Cleverly vs. Bellew II - vážení / zdroj foto: Boxingscene.com

Cleverly vs. Bellew II - vážení / zdroj foto: Boxingscene.com

Cleverly vs. Bellew II - vážení / zdroj foto: Boxingscene.com

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze