Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

HBO vs. Showtime aneb Dvanáct hvězd světového boxu! Kdo bude slavit?

  • Napsal Antonín Vavrda

Koláž ke galavečerům / zdroj foto: oficiální zdrojKoláž ke galavečerům / zdroj foto: oficiální zdrojNEW JERSEY/NEW YORK – Po několika měsících se opět fanoušci dočkají souboje hvězd nejen boxerských, ale i promotérských a televizních. A poté, co si podobný střet „zájmu" uspořádaly na konci léta Golden Boy Promotions a Top Rank v Las Vegas, přemístily tentokrát centrum dění do města, které nikdy nespí – New Yorku!

Jen nějakých dvacet kilometrů vzdušnou čarou se na slavných adresách – Boardwalk Hall v New Jersey a Barclays Center v Brooklynu – uskuteční dva špičkové obsazené galavečery, které vyšperkují tři čtyřhvězdičkové a tři pětihvězdičkové šlágry. Pojďme si je představit...

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

TOP RANK, HBO, BOARDWALK HALL, NEW JERSEY

Guillermo Rigondeaux (12-0) vs. Joseph Agbeko (29-4), o tituly WBA (Super) a WBO v super bantamové váze

Když o vás sám váš manažer pronese, že jste nudní a neví, jak vás prosadí, není to příliš lichoté a povzbuzující. Jenže kubánský „Šakal" Rigondeaux, který na jaře vyškolil „zábavného" Nonita Donaireho toto prohlášení Boba Aruma přešel svým obvyklým ledovým klidem a chystal se na další výzvu.

Rigondeaux vs. Agbeko / zdroj foto: oficiální zdrojRigondeaux vs. Agbeko / zdroj foto: oficiální zdrojTa se zhmotnila v osobě zkušeného ghanského bojovníka Josepha Agbeka, který už také ví, jaké je to být mistrem světa a který má na kontě dva velmi vyrovnané – leč prohrané souboje s Abnerem Maresem. A nebojí se ani Rigondeauxe, který sice svým strojově přesným stylem a málomluvností příliš fanoušky „lačnící po krvi" nebaví, mezi odborníky si ale rychle získal pověst jednoho z nejlepších boxerů planety.

„Vím, že je braný za jednoho z nejlepších na světě a jasnou jedničku naší váhy. Jenže já chci být také nejlepší a to nelze, pokud nebudete porážet ty nejlepší. Jsem na vrcholu po všech stránkách a chci to dokázat, chci se stát nejlepším," pronesl Agbeko. Bude slavit tenhle africký filosof, nebo si chladná kubánská mašina připíše třináctý triumf profesionální kariéry?

James Kirkland (31-1) vs. Glen Tapia (20-0), desetikolový souboj středních vah

Na jedné straně velký návrat, na druhé nositel slavného jména, který ovšem se legendárním předchůdcem přímý příbuzný není, toť další šlágr pod hlavičkou stáje Top Rank. Devětadvacetiletý Kirkland, který se vrací po zranění, byl špičkou lehké střední váhy, kde jej dokázal zaskočit pouze Japonec Nobuhiro Išida.

Rigondeaux vs. Agbeko / zdroj foto: oficiální zdrojRigondeaux vs. Agbeko / zdroj foto: oficiální zdrojPosledním skalpem tohoto Američana je Carlos Molina, aktuálně mistr světa IBF v lehké střední váze. Pro návrat je ale hozen tak trochu do jámy lvové. O šest let mladší Tapia dosud neprohrál, lepší se zápas od zápasu a manažeři s ním mají velké plány. Souboj s Kirklandem pro něj bude prvním velkým křestem ohně před televizními obrazovkami v placeném vysílání. Jak obstojí?

Matthew Macklin (29-3) vs. Lamar Russ (14-0), desetikolový souboj středních vah

Další skvěle obsazený a hlavně důležitý souboj dvou kvalitních borců. Brit prohrál tři z posledních čtyř duelů, pokaždé s hvězdami světového formátu – Sturmem, Martinezem a Golovkinem. Ovšem nejen výsledkově, ale i výkonnostně šel v těchto soubojích níže a níže.

Souboj se šestadvacetiletým Russem je pro o pět let staršího ostrovního bijce bez nadsázky klíčový. Pokud tento bijec s atraktivním, rvavým stylem, opět padne, může se z něj stát „otloukánek" talentů, kteří potřebují zkušenosti, ale hlavně body a kredit do další kariéry. Ostatně do této škatulky patří i právě Russ. Macklin je ale bojovník, vzepře se připravovanému osudu? To můžete sledovat i v Česku, tento galavečer nabídne od 3:00 hodin v noci na neděli v přímém přenosu stanice Sport1.

GOLDEN BOY PROMOTIONS, SHOWTIME, BARCLAYS CENTER, NEW YORK

Erislandy Lara (18-2-1) vs. Austin Trout (26-1), o volný titul mistra světa WBA v lehké střední váze

Lara vs. Trout / zdroj foto: oficiální zdrojLara vs. Trout / zdroj foto: oficiální zdrojHned tři pětihvězdičkové duely a jeden čtyřhvězdičkový, které by kdekoliv jinde byly hlavními taháky večera, poskládali promotéři na tento galavečer. První televizním duelem byl měl být právě souboj Lary s Troutem, který jsme vám podrobněji představili v našem tradičním srovnání (ZDE!).

Erislandy LARA: „Děkuji všem, kteří mají podíl na tom, že mohu být součástí tohoto galavečera, a také na tom, že jsem v tak skvělé formě. Jsem připraven na Trouta, uvidíme, jestli on má koule na to, aby mne chtěl porazit."

Austin TROUT: „Jsem moc rád, že budu dneska boxovat právě zde. Mnoho lidí to možná neví, ale jak moje babička, tak i maminka pochází právě z New Yorku. Před rokem jsem zde uhájil titul proti Cottovi a doufám, že vyhraji i v sobotu. Sice jsem letos poprvé prohrál a titul ztratil, ale i touto porážkou jsem se hodně naučil. Vy uvidíte nového Austina Trouta."

Devon Alexander (25-1) vs. Shaw Porter (22-1-0), o titul IBF ve velterové divizi

Jen Timothy Bradley – a to hodně sporně a těsně po dobodovávání v desátém kole – dokázal v kariéře zastavit Alexandra, který mocně toužil po souboji s Amirem Khanem, nakonec ale musí vzít za vděk Porterem. To ale nemusí být jediná odměna za trpělivost. Ve čtvrtek tým Floyda Mayweathera oznámil, že jméno svého květnového soupeře oznámí v příštím týdnu.

Alexander vs. Porter / zdroj foto: oficiální zdrojAlexander vs. Porter / zdroj foto: oficiální zdrojLze za tím hledat více, je jasné, že se vedou různá jednání a to nejen v rámci Golden Boy Promotions. Pokud ale zůstaneme v této stáji a především pod hlavičkou Showtimu, není nemožné, že právě vítěz – za kterého se bere favorizovaný Alexander – by mohl být dalším soupeřem hvězdného Američana.

Kdybychom totiž zašli do spekulací ještě hlouběji, mohl by v obráceném gardu boxující Alexander být přípravou, či testem Mayweathera před případným podzimním megašlágrem s Mannym Pacquiaem, který je taktéž levoruký boxer. Zpět do soboty – Porter je sice outsiderem, ovšem ne předem poraženým bijcem, který například právě Pacmana před lety připravoval na souboj s Miguelem Cottem. Dá se čekat zajímavý střet dvou celkem rozdílných stylů.

Devon ALEXANDER: „Už jsem tě porazil dávno před tímto soubojem. Jsem připravený na 120 procent, nic jiného, než vítězství si nepřipouštím. Porter je solidní bojovník, na rozdíl od jiných – nejmenovaných – soupeřů se mi nevyhýbal, přesto v sobotu budu slavit další triumf na cestě mezi nejlepší bojovníky světa."

Shawn PORTER: „Jsem tu a jsem připravený na životní zápas po nejlepším tréninkovém táboře své kariéry. Nic proti Alexanderovi, ale chci jeho titul!"

Paulie Malignaggi (32-5) vs. Zab Judah (42-8), o volný titul NABF ve velterové váze

Plánovaný vrchol večera těžko mohou obstarat jiní bojovníci, než jedni z nejslavnějších boxerských rodáků Brooklynu posledních dekád. Oba soupeře jsme vám již podrobně představili v našem srovnání (ZDE!), pojďme proto na ohlasy. Mimochodem, jestliže v předchozím zápase měl Judah v programu před galavečerem velké konflikty nejen se soupeřem Dannym Garcíou, ale i pořadateli, tentokrát proběhlo vše v rámci slušnosti. Dokonce i na tiskovku Judaha bez problémů pustili...

Malignaggi vs. Judah / zdroj foto: oficiální zdrojMalignaggi vs. Judah / zdroj foto: oficiální zdrojPaulie MALIGNAGGI: „Když jsem viděl rozpis zápasů na tento galavečer a své jméno zřel jako hlavní tahák, řekl jsem si 'Wow'! Nemohl jsem tomu uvěřit ani v okamžiku, kdy jsme se tu všichni sešli na jednom pódiu. Co to dokazuje? Že i když už nejsme s Judahem nejmladší, pořád máme velkou kvalitu, pořád se můžeme měřit s těmi nejlepšími. To mě motivuje a žene vpřed.

Mám za sebou skvělý tréninkový kemp a hodlám dobýt svůj Brooklyn! V sobotu večer bude se mnou moje matka slavit v ringu mé další velké vítězství. To není osobní, někdo musí vyhrát a budu to já!"

Zab JUDAH: „Já jsem skutečný rodák z Brooklynu, já jsem syn tohoto města, pro mě postavili tuto arénu a v sobotu večer všem ukážu, proč! Paulie se zde nenarodil, přistěhoval se. To je jako byste srovnávali Jordanovy tenistky s nějakou napodobeninou.

Všichni říkají, že náš sport je přátelský, ovšem když vstoupíte do ringu, jste jen vy a soupeř, jsme gladiátoři jako byli ti ve starém Římě, jen s tím rozdílem, že mi poraženým nestínáme hlavy, ale knockoutujeme je. A to je to, co já udělám s Pauliem v sobotu večer. Nerad mluvím o tréninku, to je samozřejmost, každopádně jsem jediný, kdo skutečně dokázal prověřit Floyda Mayweathera, Paulie pro mě není soupeř.

Až skončí tiskovka, tak půjdu tady u televize Showtime zjistit, jestli má u nich stále ještě platnou komentátorskou smlouvu, protože po zápase se mnou to už bude jeho jediná práce!"

Copyright © 2010-2021 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze