Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Černý večer Sauerlandu! Padl protěžovaný Bojcov i Gutknecht

  • Napsal Antonín Vavrda

Leapai vs. Bojcov / zdroj foto: ARDBRAMBERG – Zdá se, že kouzlo německé stáje s rakouskou licencí Sauerland Event je definitivně zlomeno. Téměř do roka a do dne na stejném místě, kde se dostala tato formace pod drtivou palbu kritiky, padli postupně Eduard Gutknecht i Denis Bojcov, jméno pořadatelům zachránil v hlavním taháku Yoan Pablo Hernandez...

Před dvěma lety největší talent těžké váhy! Denis Bojcov (33-1) nyní? Bijec, který více bojuje s vlivy kolem sebe, v létě jej školil během sparingů Kubrat Pulev, a horko těžko držel proti slabým soupeřům čistý rekord a sen o zápase s Vladimirem Kličkem.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Ten mu ale v sobotu v noci rozbil na kousky tvrdý Australan se samojskými kořeny. Ne, nebyl David Tua, ale jeho kamarád – čtyřiatřicetiletý Alex Leapai (30-3-4). Ten byl vyjma prvních dvou kol aktivnějším soupeřem ve Stechert Aréně v Brambergu.

O sedm let mladší Rus hulil zjevně už ve třetím i šestém kole, od poloviny zápasu se snažil v klinčích především především odpočívat, zatímco Leapai byl i v nich aktivní. Sice několik jeho úderů šlo do zátylku soupeře, oba knockdowny, které přišly v sedmém a devátém kole byly regulérní.

Leapai vs. Bojcov / zdroj foto: ARDBojcov sice v závěru zvedal ruce nad hlavu, i s jeho výrazu ale bylo jasné, že výhru příliš nevěří. A jak již bylo psáno výše – 14 měsíců od kontroverzního galavečeru na stejné adrese, kdy pořadatele fanoušci vypískali a pustili se do nich i média celé Evropy – jej nezachránili ani rozhodčí. 98-92, 96-92 a 96-92 ve prospěch Leapaie, který se v ringu rozplakal dojetím!

Zaslouženě. Tenhle tvrďák ze Samoi nejenže uhájil svůj Jihopacifický pás WBO, ale vystřelí Bojcova z pozice jednička této organizace. Je otázkou, zda-li se nyní sám stane vyzývatelem ukrajinského šampióna Vladimira Klička, nebo jen uvolnil cestu Bulharovi Kubratu Pulevovi, číslu jedna federace IBF.

„Než řeknu cokoliv dalšího, chtěl bych pozdravit svojí rodinu na Samoe. Snažil jsem se tlačit na svého soupeře a i přes problémy v sedmém kole mohu nakonec slavit. Nikdy jsem se nevzdal a to ani dnes. Nyní je čas trénovat ještě tvrději a připravit se na Klička," pronesl bojovník s přezdívkou „Lví srdce".

„Měl jsem špatnou taktiku, špatný pohyb. Musím se více pohybovat a držet takové soupeře na distanc. Ale to tentokrát nešlo, moje nohy stály. Ale jsem ještě mladý, není konec. Budu ještě více trénovat a vrátím se," přijal první profesionální porážku Bojcov. „Možná byl až pod příliš velkým tlakem, možná tenhle zápas přišel moc brzo. Těžko nyní říct," byl daleko smutnější jeho kouč Karsten Röwen.

Eduard Gutknecht / zdroj foto: ARDPodobně musel smutnit i další domácí favorit – Eduard Gutknecht (25-3). Ten šel do eliminačního souboje o možnost vyzvat šampióna IBF v polotěžké váze Bernarda Hopkinse v roli favorita, jenže Dimtrij Sukchotskij (21-2) odmítl plnit roli obětního beránka a poté, co ve třetím kole zavřel německému soupeři oko, ringový lékař i doktor duel po dalším dějství správně odmávali.

„Nic na to oko nevidím. Nedá se nic dělat. Musím nyní analyzovat, co se stalo špatně a pořádně potrénovat. Rozhodně ale nehodlám končit," pronesl sympaticky poražený jednatřicetiletý rodák z Kazachstánu. Jeho o rok starší přemožitel neskrýval zaslouženou radost: „Soupeř byl nebezpečný, ale já moc toužil po souboji s Hopkisem. Jsem rád, že jsem vyhrál, děkuji i místnímu férovému publiku."

Ulliho Wegnera tak ke slzám štěstí dohnal až ve vrcholu večera vracející se kubánský světový šampión s německým pasem Yoan Pablo Hernandez (28-1). Ten dokázal ruského tvrďáka Alexandera Alexejeva (24-1-3) poslat dvakrát v první polovině zápasu na zadek, jenže od sedmého kola očividně šlapal (opět) vodu a v závěru devátého kola sám hulil.

Hernandez vs. Alexejev / zdroj foto: ARDSituaci ale ustál a v deváté rundě dokázal poslat Alexejeva potřetí a tentokrát definitivně k zemi parádní předním hákem čistě na bradu. Ruský vyzývatel knockdown ještě dlouho rozdýchával. „Zkoušel jsem to, ale dneska to nebyl můj den, chytil jsem spoustu úderu. Nyní se musím prostě vrátit zpět k tréninku," pronesl zklamaný dvaatřicetiletý Rus.

„Gratuluji Ullimu, je to pro něj opravdu velké vítězství," přidal se k němu kouč Fritz Sdunek. „Opravdu jsem chtěl místní publikum přesvědčit o tom, že máme dobré boxery. Ukázat jim, co umíme," neskrýval dojetí a nadšení alespoň z povedeného závěru právě Ulli Wegner, který si tak zjevně vzpomněl na výše popsanou kontroverzi z loňského večera na stejné adrese.

Siprošvili vs. Gevor / zdroj foto: ARDV předprogramu se představili také tři čeští zástupci, bohužel ani jeden z nich nevyhrál. Svěřenci kouče Jaroslava Vodrážky – Tomáš Mrázek (7-6-44) a Michal Vosyka (1-1-7) nestačili po jednoznačných bitvách na Ottu Wallina (4-0), respektive Anthonyho Yigita (7-1-0). Pozitivním faktem budiž jen to, že prvně jmenovaný jako první ustál severskému pořízkovi všechna vypsaná kola.

V nejlepším světle se tak ukázal „český Gruzínec" Sandro Siprošvili (27-17), který sice nestačil na domácího Noela Gevora (9-0), předvedl ale hodně soustředěný výkon. Kamarádovi a tréninkovému parťákovi naší nejlepší těžké váhy Ondřeji Pálovi, který jej společně s první českou profesionální mistryní světa Arletou Krausovou vedl, k dosažení lepšího výsledku chyběla větší aktivita směrem dopředu.

Kaňkou budiž zranění nad oběma očima v posledním kole, které nejspíše trochu zkomplikuje poslední sparingy právě Pálovi, jehož čeká příští sobotu životní duel o titul mistra Evropy EBU s Dereckem Chisorou.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze