Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Demolition Man! Joshua rozbil také Sprotta. Za 87 vteřin

  • Napsal Antonín Vavrda

Joshua bije Sprotta / zdroj foto: Daily MailLIVERPOOL – Úchvatná série britského obra Anthonyho Joshuy (10-0) pokračuje. Poslední olympijský šampion v supertíze knockoutoval už v prvním kole veterána Michaela Sprotta (42-23) a s přehledem uhájil svůj Mezinárodní titul WBC v těžké váze.

Jen něco málo přes minutu žila šance britského veterána a bývalého britského šampiona a mistra Commonwealthu v těžké váze na další senzaci, kterou by ještě přebil knockoutování Edmunda Gerbera a stejně jako Joshuy olympijského šampiona Audleyho Harrisona.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Joshua vs. SprottPětadvacetiletý rodák z Watfordu nedal o čtrnáct let staršímu krajanovi žádnou šanci a první ostřejší kombinací donutil ringového Terryho O'Connora, aby duel ukončil. Nejspíše předčasně, na druhou stranu, Sprott byl v tu chvíli skutečně v těžké defenzivě a chytil několik tvrdých háků. Navíc celé jeho potíže odstartoval tvrdý přední jab Joshuy.

Ten si tak zapsal první obhajobu svého titulu Mezinárodního šampiona WBC a může se v klidu soustředit na vánoční svátky. Sám sobě totiž nadělil další triumf a posun do elitní dvacítky ratingu těžké váhy. „Byla to pro něj snadná práce," napsal na svůj twitter hvězdný novinář Dan Rafael, který britský galavečer sledoval z dalekého Macaa, kde se s dalšími chystá na noční show v rámci zápasu Pacquiao-Algieri.

Joshua vs. Sprott„Jsem spokojený nejen s tímto výsledkem. Myslím, že to byl pro mě hodně náročný rok. Jen škoda, že si budu muset ještě zajít dokončit těch devět kol, které jsme dneska s Michaelem neabsolvovali," pronesl s nadsázkou téměř dvoumetrový sympaťák, který si získává na svoji stranu stále více fanoušků a v letošním roce stihl porci sedmi zápasů. Všichni jeho soupeři přitom měli silně aktivní bilanci.

„A mělo by to pokračovat. Věříme, že bude platit předběžná dohoda s Kevinem Johnsonem na souboj někdy v horizontu přelomu ledna a února. Do konce první poloviny roku pak chceme být v pozici, že se bude moct Joshua postavit komukoliv z ostrovních boxerů," zmínil Eddie Hearn jméno příštího potencionálního soupeře svého klenotu. Pokud tomu tak bude, postaví se mladý Brit po Sprottovi dalšímu oblíbenému sparingpartnerovi Vladimira Klička.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze