Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Quillin nedal Konečnému šanci a obhájil svůj titul!

  • Napsal Antonín Vavrda

Lukáš Konečný po zápase s Peterem Quillinem / zdroj foto: Profiboxing.czLukáš Konečný po zápase s Peterem Quillinem / zdroj foto: Profiboxing.czWASHINGTON - Nejúspěšnější český profesionální boxer Lukáš Konečný (50-5) na senzaci nedosáhl, když v americkém Washingtonu nestačil ve dvanáctikolovém souboji na mistra světa WBO ve střední váze Petera Quillina (31-0).

Konečný vstoupil do svého 55. zápasu mezi profesionály opatrně, od prvního kola se soustředil zejména na pozornou obranu v dvojitém krytu. Vysoce favorizovaný Quillin se sice do útoku příliš netlačil, ale zápas měl pod kontrolou. První přesnější údery brněnský rodák předvedl ve třetím kole, Američanem se mu ale otřást nepovedlo.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Quillin tak postupně mířil za obhajobou titulu, jeho údery byly přesnější a Konečnému ani nepomáhalo, že se po celý zápas vytrvale snažil za soupeřem v ringu "chodit". Tvrdě zasáhnout se mu jej podařilo až v 9. kole, přesný pravý hák však mezi profesionály ještě neporažený Američan ustál. Již v 7. kole se navíc na obličeji Konečného objevila krev. Přestože se k nosu později přidalo natržené pravé obočí, na zápas to nemělo vliv.

Konečný se nakonec stal teprve druhým soupeřem, který s Quillinem vydržel v ringu všech 12 kol, k úspěchu mu to ale nepomohlo. Někdejší dvojnásobný bronzový medailista z amatérského mistrovství světa se nedostal ani k výraznému náporu v závěru a prohrál jednoznačně na body. Dva rozhodčí duel ohodnotili poměrem 119:109, třetí 120:108.

Člen německé stále SES manažera Ulfa Steinfortha už před zápasem ohlásil, že ve Washingtonu ukončí kariéru. Po prohře je navíc prakticky jisté, že Konečný nedostane lukrativní nabídku, která by mohla jeho rozhodnutí změnit. S profesionálním boxem se loučí s bilancí 50 výher proti pěti porážkám.

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze