Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Šumenov vyšuměl s nestárnoucím mimozemšťanem jménem Hopkins!

  • Napsal Antonín Vavrda

Galavečer ve Washingtonu / zdroj foto: Boxingscene.comGalavečer ve Washingtonu / zdroj foto: Boxingscene.comWASHINGTON – Nejen o zápase Lukáš Konečný (50-5) vs. Peter Quillin (31-0) byl galavečer ve washingtonském DC Armory. Více jak 6200 fanoušků se mohlo bavit i při dalších devíti soubojích, včetně dvou o světové tituly.

Hned po česko-americké dvojici si to namířili do ringu Shaw Porter (24-1-0) a Paulie Malignaggi (33-6). Zatímco stylu Konečného američtí fanoušci příliš na chuť nepřišli, tento duel si především kotle obou soupeřů náležitě vychutnali.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

A bylo co. Porter, který prošel pátečním vážením hodně těsně, na Malignaggiho vlétl jako uragán a ten od úvodního gongu nevěděl, kde mu hlava stojí. Ta mu sice na svém místě zůstala, už v prvním kole ale jevila známky poškození a ve čtvrté rundě jeho trápení skončilo.

Galavečer ve Washingtonu / zdroj foto: Boxingscene.comGalavečer ve Washingtonu / zdroj foto: Boxingscene.comOvšem drsným knockoutem, díky kterému Porter uhájil titul mistra světa IBF ve velterové váze, začala pro Malignaggiho další trable. Nejdříve sice stihl rozdat v ringu rozhovor a odmítl mluvit v emocích o konci kariéry, o pár minut později ale už opouštěl halu na lehátku v sanitce.

„Myslím, že jsem udělal přesně to, co musíte proti takovému soupeři udělat. Tlačil jsem na něj, nedal mu vydechnout. On se snažil bojovat všemi možnými způsoby, ovšem nestačilo to. A co se mnou bude dál? To ukáží až další dny poté, co si sedneme s mým týmem," pronesl po zápase v ringu šestadvacetiletý mladík.

V hlavním zápase večera si to posléze o tři tituly mistra světa – WBA, IBF a IBO – rozdali Bernard Hopkins (55-2-6) a Bejbut Šumenov (14-2). Kazach měl sice v prvních dvou kolech mírně navrch, jenže poté, co se devětačtyřicetiletá legenda zahřála do provozní teploty, bylo jasno.

Galavečer ve Washingtonu / zdroj foto: Boxingscene.comGalavečer ve Washingtonu / zdroj foto: Boxingscene.comHopkins si dělal místy v ringu, co chtěl, odolného soupeře pak poslal prvně a také naposledy na zem v jedenáctém kole. Prvního triumfu před limitem po deseti letech se sice B-Hop alias „Mimozemšťan" nedočkal, zasloužené výhry ano.

A to přesto, že si bodový Gustavo Padilla nejspíše odskočil na jiný zápas, protože jinak se jeho úlet v podobě verdiktu 114-113 pro Šumenova ani nazvat nedá. Pro Padillu to každopádně nebylo první kontroverzní rozhodnutí, stejně jako pro Hopkinse vítěztví.

„Prostě jsem ho vzal do školy na hodinovou výuku. Nehodlám jen tak skončit, naopak. Mým snem je do padesáti sjednotit tituly v polotěžké váze," vyzval philadelphský rodák po zápase na souboj Adonise Stevensona, případně Sergeje Kovaljova.

Šumenov naopak nakonec sportovně uznal porážku. „Snažil jsem se, ale Bernard byl dneska večer lepším boxerem. Vybrali jsme špatnou strategii, boxoval jsem špatným stylem. Za to jsem na sebe naštvaný," pronesl jinak málomluvný bijec, jehož otec patří k nejbohatších Kazachům na světě.

KOMLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZENTE ZDE!

Galavečer ve Washingtonu / zdroj foto: Boxingscene.comGalavečer ve Washingtonu / zdroj foto: Boxingscene.com

Galavečer ve Washingtonu / zdroj foto: Boxingscene.comGalavečer ve Washingtonu / zdroj foto: Boxingscene.com

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze