Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

SROVNÁNÍ Pacquiao vs. Algieri: zaskočí vysoký Američan další mlátičku?

  • Napsal Antonín Vavrda

Manny Pacquiao vs Chris AlgieriManny Pacquiao vs Chris AlgieriPRAHA – Víkendový šlágr ve světovém měřítku? Jednoznačně souboj o titul mistra světa WBO ve velterové váze mezi legendárním Filipíncem Mannym Pacquaiem (56-2-3) a talentovaným Američanem Chrisem Algierim (20-0).

Ten si vysloužil ostruhy a uznání soubojem s Rusem Ruslanem Provodnikovem. Co na tom, že dle mnohých vyhrál nezaslouženě. Svým výkonem mnohé překvapil a pro Pacquiaa může být svým defenzivním stylem přípravou na očekávaný květnový šlágr s Floydem Mayweatherem.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Rychlost: Věk je nemilosrdný ke každému, jenže Filipínec prostě musí dostat v tomto ohledu absolutní známku, i kdyby mu ji člověk nepřál. Jeho nohy a ruce jsou stále jedním slovem úžasné. Jeho soupeř je sice také velmi rychlým, hlavně na nohou, o čemž se přesvědčil právě výše zmíněný „Sibiřský Rocky", jenže na Pacquiaa je to prostě málo.

Verdikt: Pacquiao 10 ; Algieri 9

Síla: Faktor, kde třicetiletý Američan ztrácí a ztrácí hodně! Poslat k zemi dokázal skutečně jen doslova podprůměrné soupeře, jinak to byla z jeho strany vždy práce na plný počet vypsaných kol. Pacquiao sice knockouty už také tak trochu šetří, ale pořád je na tom prostě silově lépe a je po této stránce daleko nebezpečnější. A to jak díky přirozené síle, tak díky spojení s jeho dynamikou a výbušností.

Verdikt: Pacquiao 8 ; Algieri 6

Obrana: Hlavní zbraň 178 centimetrů vysokého Algieriho. Provodnikov jej sice dokázal tvrdě zasahovat, jenže za prvé ne dostatečně tvrdě a za druhé ne tak často, jak by si jistě přál. Algieri je tanečníkem na nohou, umí dobře povolit, odejít z provazů, uvolnit se, zabalit. Prostě boxerská defenzivní moderna. Na druhou stranu jeho styl není příliš pohledný, je vidět, že je to bývalý kickboxer a že to spíše bořič, než tvůrce.

O deset centimetrů menší Pacquiao je především ofenzivní mašinou, jenže díky jeho rychlosti a postřehu je skvělý také v obraně. Dokáže výborně povolit, uhnout úderu soupeře, jeho úniky z provazů jsou dokonalé.

Verdikt: Pacquiao 8 ; Algieri 9

Útok: Mašina, co jede stejně rychle a tvrdě v prvním jako ve dvanáctém kole. Mašina, co dokáže na soupeře vytvářet neustálý tlak, ale která je občas při útocích dost otevřená a tím náchylná na kontry.

Jenže, co si budeme povídat, Algieri není Marquez, takže Pacquaio si bude moct dle všeho útočit s respektem, ale ne se strachem z chyby. Varování od Mexičana bylo dostatečně, je třeba ale vidět i to, že Filipínec je jinak velmi odolný boxer, vždyť před tím nebyl dvanáct let ani jednou počítán!

Algieri tak rozhodně nepůjde po tom, aby jej knockoutoval, ovšem postupnou destrukcí bude chtít favorizovanému soupeři zápas otrávit. Má k tomu slušné prostředky – skvělou přední, dlouhou ruku, šikovnost a díky tomu také přesnost! Bude to ale stačit?

Verdikt: Pacquiao 10 ; Algieri 8

Psychika: Pacquiao může být pod tlakem toho, že je obrovským favoritem zápasu, mnozí berou Algieriho výzvu směrem k němu pomalu jako drzost. Jenže to na něj zároveň vytváří nepříjemný tlak. Včetně toho, že jedině vítězství může zaručit pokračování zákulisních jednání o souboji s Mayweatherem.

Na druhou stranu – Algieri ještě nikdy nestál v ringu proti něčemu podobnému, jako je Pacquiao. A respekt určitě bude mít, ať se tváří sebevíce sebevědomě. Je totiž otázkou, co s ním udělá fakt, že Filipínci na rozdíl od Provodnikova neuteče, protože ten je na nohou daleko rychlejší, že jej bude jen velmi těžko trefovat, a bude mít problém jej proto utahat.

Verdikt: Pacquiao 9 ; Algieri 7

Celkem: Pacquiao 9 ; Algieri 7,8 (Filipínec je na papíře pořád jedním z nejlepších boxerů světa, Algieri je ale hodně nebezpečným protivníkem, kterého rozhodně není radon podceňovat)

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze