Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

SROVNÁNÍ Cleverly vs. Bellew II.: Jak dopadne druhá válka o Británii?

  • Napsal Antonín Vavrda

Nathan Cleverly vs. Tony BellewNathan Cleverly vs. Tony BellewPRAHA – Na britských ostrovech čekají pořádnou boxerskou žeň. V příštích dvou týdnech si užijí několik parádních a hodně očekávaných soubojů. Vše otvírá odveta mezi Nathanem Cleverlym (28-1) a Tonym Bellewem (22-1-2) za tři roky starou řež.

Tu vyhrál nejednotným a těsným rozdílem 2-0 na body Cleverly, který tak uhájil titul mistra světa WBO v polotěžké váze. Od té doby ale už uplynulo hodně času – oba postupně tvrdě narazili a přešli do křížové divize, aby zkusili štěstí zde. Koho se bude držet v sobotu večer?

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Rychlost: Právě dynamika a rychlost nejen nohou, ale i rukou může tento souboj rozhodnout ve prospěch chráněnce slavného Joa Calzagheho. Sedmadvacetiletý Cleverly je elegantnějším boxerem, má lepší práci nohou. Právě ta jej staví o bodík nad Bellewa. Úderová rychlost je totiž u obou na srovnatelné úrovni.

Verdikt: Cleverly 8 ; Bellew 7

Síla: Ani jeden nebyl knockoutérem v polotěžké váze a rozhodně nebudou sekat soupeře na počkání ani nyní. Ano – oba své dva „přípravné" duely v kříži vyhráli před limitem, co si ale budeme povídat, kvalita soupeřů nestála za moc a šlo jen o to, vytáhnout oba bojovníky vzhůru ratingem a vrátit jim ztracené sebevědomí po debaklech s Kovaljovem, respektive Stevensonem.

Verdikt: Cleverly 7 ; Bellew 7

Obrana: Ani jeden není vyloženě defenzivním typem bojovníka, Cleverly umí ukázat dvojitý kryt, ale dvakrát pevný není, stejně jako u Bellewa. Ten drží soupeře na přední ruce, pokud se dostane blíže, snaží se na něj pověsit, případně bojovat v klinči, nebo čelo na čelo. To ostatně vyhovuje i Cleverlymu. Pokud se ale oba dostanou pod těžký tlak, mají velké problémy. To ale v tomto případě nejspíše nehrozí.

Verdikt: Cleverly 7 ; Bellew 6

Útok: Cleverly se snaží hodně pracovat tělem, rukama, oťukávat, naznačovat, poté předvést tvrdší útok, postupně soupeře rozebírat. Na Kovaljova to neplatilo, Rus byl silově jinde. To ale není případ Bellewa, navíc si bude „Clev" po první výhře nad krajanem i dostatečně věřit.

S ohledem na fakt, že je „bombarďák z Liverpoolu" na tom podobně – práce přední rukou, postupné rozebírání protivníka, dá se skutečně očekávat vzájemná štípaná, kterou ofenziva nejspíše nerozhodne. Snad jen v případě nějakého povedeného úderu – Cleverly rád „žere" zvedáky, Bellew je náchylný na háky přes přední ruku.

Verdikt: Cleverly 7 ; Bellew 7

Psychika: Opět jednoduše vyrovnaný faktor. Oba dostali loni ve druhé polovině roku těžkou lekci od výše zmíněných Kovaljova a Stevensona. Oba přešli o divizi výše a okamžitě se začalo mluvit o jejich odvetě. Dostali prostor se rozbořovat a nyní stanou znovu proti sobě. Z celkového pohledu není jejich psychika určitě stoprocentní, hůře na tom byl nejspíše Cleverly, na druhou stranu na Bellewa si bude věřit, což tento faktor zase vyrovnává.

Verdikt: Cleverly 8 ; Bellew 8

Celkem: Cleverly 7,4 ; Bellew 7 (Podobné styly, podobný psychický stav a fakt, že Cleverly je prostě více „boxerštější" staví boxera z Walesu do pozice mírného favorita)

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze