Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Tak se bojuje o život! Riosova kariéra pokračuje. Co ta Alvaradova?

  • Napsal Antonín Vavrda

Rios vs. Alvarado / zdroj foto: Ring MagazineBROOMFIELD – Velké finále parádní trilogie se sice v noci na neděli ve 1stBank Center v Broomfieldu nekonalo, přesto si fanoušci při sledování tříkolového duelu Brandon Rios (33-1-2) vs. Mike Alvarado (34-4) přišli na své.

Pro oba to byl de facto existenční zápas. Alvarado prohrál poslední dva souboje, Rios pak dva z posledních tří, přičemž vítězství nad Chavesem bylo více než spekulativní. „Nechtěl jsem jít do důchodu už nyní. Musel jsem vyhrát, myslím, že to byl můj nejlepší výkon kariéry," svěřil se po impozantním triumfu osmadvacetiletý Rios.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Ten se skutečně ukázal ve skvělé formě, která ale ostře korespondovala s tou jeho o šest let staršího rivala. „Nedal jsem do přípravy všechno, nemohl jsem se soustředit. Na nic se ale nevymlouvám, mohu si za to sám, Rios byl skvělý," pronesl poražený, který během tří let nastřádal všechny čtyři své profesionální porážky.

Stats Rios vs. AlvaradoPřesto bývalý mistr světa lehké střední váhy nehodlá končit. „Vrátím se zpět do tréninku a ještě ukážu, co ve mně je. Vrátím se, to vám všem zde slibuji," dodal bijec přezdívaný „Mile High", kterého v přípravě pronásledovaly problémy se zákonem kvůli prošlým registračkám na autě a nelegálnímu držení zbraně.

A Rios? Ten už vůbec ne. V jeho hledáčku je další rebel Victor Ortiz, se kterým se špičkuje skrze sociální sítě, a dvojice bombarďáků Ruslan Provodnikov, Lucas Martin Matthysse. Dle očekávání se ale tito dva aktuálně domlouvají na vzájemném souboji o volný titul mistra světa WBO v lehkém velteru. Pro oba je „Bam Bam", jak se Riosovi přezdívá de facto až druhou alternativou.

Ten ale podobné věci momentálně neřeší. „Jsem bojovník. Jsem válečník. Postavím se komukoliv," řekl boxer žijící v kalifornském Oxnardu. Ten tato slova potvrdil už předloni, kdy se nebál dělat „boxovací pytel" Mannymu Pacquiaovi. Už v tomto souboji ale ukázal určité zlepšení v práci svých nohou, které potvrdil v noci na neděli. Soupeři v lehkém velteru i velteru se tak mají nač těšit.

Stats Ramirez vs. VlasovStejně jako ti v super střední váze. Zde už pronikl do elitní desítky Mexičan Gilberto Ramirez Sanchez (31-0), který si na stejném galavečeru poradil s Rusem Maximem Vlasovem (30-2) v domluvené mezi-váze do 171 liber.

Jestliže v ringu vypadal jejich souboj hodně vyrovnaně a možná i lehce pro evropského bojovníka, statistiky relativně potvrdily správnost verdiktu bodových, kterých jednoznačně v poměru 3-0 viděli triumf třiadvacetiletého mexického talentu. Ten bude každopádně nebezpečím pro kohokoliv v této divizi. Důvody? Kromě nesporných kvalit jeho fyzické dispozice – obrácený gard, výška 189 cm a rozpětí paží 191 cm.

VIDEO CELÉHO ZÁPASU BRANDON RIOS VS. MIKE ALVARADO III.

VIDEO CELÉHO ZÁPASU GILBERTO RAMIREZ SANCHEZ VS. MAXIM VLASOV

VIDEO CELÉHO ZÁPASU ABNER LOPEZ VS. AIK ŠACHNAZARJAN

VIDEO CELÉHO ZÁPASU ALEXANDER HVOZDIK VS. CORY CUMMINGS

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze