Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Wegner chválí Bojcova, Brähmer o 20 milionů dolarů s Kovaljovem?

  • Napsal Antonín Vavrda

Bojcov vs. Arias / zdroj foto: ARD.deBojcov vs. Arias / zdroj foto: ARD.dePRAHA – Poslední společnou show mají za sebou po čtrnáctileté spolupráci Sauerland Event a německá televize ARD. Jak se v Oldenburgu povedla? Tak nějak napůl.

Vyprodaná EWE-Arena pro více jak sedm tisíc fanoušků sledovala celkem sedm zápasů. Nejzajímavější z nich přišly pochopitelně až na závěr. Nejprve se bývalý velký talent těžké váhy Rus Denis Bojcov (35-1) postavil Brazilci Georgi Ariasovi (55-12).

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Co v zápase předvedl? Svojí někdejší rychlost a výbušnost rozhodně nikoliv. Stejně jako při porážce s Alexem Leapaiem a při vítězném návratu s Timurem Musafarovem se ruský tvrďák trápil. V úvodních kolech sice Ariase jasně bil, tlačil a roztrhl mu levé obočí, jenže druhá polovina souboje už byla daleko horší.

A pokud by se boxovalo na více jak osm kol, mohl by mít Bojcov stejné problémy jako s Leapaiem. Přesto jej kouč Ulli Wegner následně pochválil. „Předvedl dobrý výkon, na kterém může stavět," pronesl velezkušený trenér, který si vzal Bojcova v létě pod svá křídla. Bude zajímavé sledovat, jak jejich spolupráce bude v dalších měsících a letech pokračovat.

Následně vstoupili do ringu dvě mladé hvězdičky Sauerlandu – dvaadvacetiletý Tyron Zeuge (16-0) a o sedm let starší Jack Culcay (19-1). Prvně jmenovaný knockoutoval v šestém kole čtyřicetiletého chorvatského veterána Stjepana Boziče (29-9), obhájil svůj Mezinárodní titul IBF v super střední váze a stále více se v Německu mluví o jeho střetu s hvězdou SES Boxing Robertem Stieglitzem. Culcay pak jasně 3-0 vybodoval Francouze Karima Merroudja (13-2-4) a uhájil titul mistra Evropy v lehké střední divizi, který v letech 2010 až 2011 držel i český bijec Lukáš Konečný.

Ve vrcholu celé show pak všichni čekali velkou bitvu domácího Jürgena Brähmera (45-2) s Polákem Pawlem Glazewskim (23-3). Souboj o titul mistra světa WBA v polotěžké váze nakonec skončil oficiálně už po 55 vteřinách. To když se šestatřicetiletý obhájce trefil zvedákem ze své zadní (levé) ruky na játra o čtyři roky mladšího protivníka.

Ihned po souboji se začalo mluvit o setkání Brähmera s vládcem této divize a „Superšampionem" WBA – Rusem Sergejem Kovaljovem. S ohledem, že mají oba již naplánované souboje na zhruba stejnou dobu – ruský „Ničitel" se vrací 14. března duelem s Kanaďanem Jeanem Pascalem, Němec o týden později proti zatím neurčenému protivníkovi, je pravděpodobné, že následně skutečně na jejich střetnutí dojde. Tedy v případě, že oba své souboje pochopitelně vyhrají.

A pokud se tak stane, možná půjde oběma o životní výdělky. „S největší pravděpodobností se bude rozhodovat v aukci. Je možné, že o duel budou mít zájem Rusové a v takovém případě bychom se mohli dočkat další obří nabídky, klidně i ve výši 20 milionů dolarů," nechal se slyšet Kalle Sauerland ze stejnojmenné stáje, která Brähmera zastupuje.

Co by to pro oba soupeře znamenalo? Jednoduché počty, při dělení 60 ku 40 pro „Superšampiona" 12 milionů dolarů pro Kovaljova, 8 milionů pro Brähmera. Není třeba dodávat, že pro oba by to byly životní výdělky. Není třeba také dodávat, že s ohledem na obří nabídku Andreje Rjabinského za souboj Vladimira Klička s Alexandrem Povětkinem není tato částka nijak nereálná.

Zvláště, když je Kovaljov v Rusku neméně populární jako obě supertíhy a když by zde měl jistotu prodeje televizních práv do Ameriky a také na domácí půdě (duel Kličko-Povětkin kvůli vyhroceným ukrajinsko-ruským vztahům v největší evropské zemi v přímém přenosu nevysílali).

Mimochodem, za duel s Hopkinsem dostal „Krusher" 500 tisíc dolarů, dle vlastních slov mu pak z této sumy zbylo zhruba 125 tisíc, ze kterých čerstvý otec chce investovat do bydlení v podobě hypotéky. Pokud by došlo na souboj s Brähmerem pod ruskou kontrolou, nejspíše by půjčku na nový byt či barák nepotřeboval...

VIDEO CELÉHO ZÁPASU JÜRGEN BRÄHMER VS. PAWEL GLAZEWSKI

VIDEO CELÉHO ZÁPASU DENIS BOJCOV VS. GEORGE ARIAS

VIDEO CELÉHO ZÁPASU TYRON ZEUGE VS. STJEPAN BOZIČ

VIDEO CELÉHO ZÁPASU JACK CULCAY VS. KARIM MERROUDJ

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze