Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Broner a spol.: zakončí divoký týden bouřlivá sobotní noc?

  • Napsal Antonín Vavrda

Broner vs. Taylor / zdroj foto: ShowtimeBroner vs. Taylor / zdroj foto: ShowtimeCINCINNATI – Další parádní show slibuje galavečer z amerického Cincinnati v Ohiu. Vrchol večera by totiž měly obstarat souboje Lucase Martina Matthysseho (35-3) s Robertem Ortizem (31-1-0) a Adriena Bronera (28-1) s Emmanuelem Taylorem (18-2). A to není všechno...

Už před dvěma dny vzplály mezi sebevědomými „prcky" s vizáží vězeňských rváčů pořádné emoce, které musel hasit až jeden z trenérů. Broner s Taylorem k sobě rozhodně vřelé city nechovají. Přesto prvně jmenovaný překvapil, když se následující den za své chování veřejně omluvil a na vážení už se oba kohouti chovali slušně a mravně a při face to face pobavili už jen tradičními pózami...

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Jsem tady, abych mu nakopal prdel, nebudu dělat nějaké blbosti, chci si to užít a pobavit fanoušky. Před Maidanou jsem udělal jedinou chybu, cítil jsem se neporazitelný, chtěl neustále bojovat, musel jsem trošku přibrzdit. Ale pořád jsem to já – AB," nechal se slyšet pětadvacetiletý Broner, který svým sebestředným vystupováním rozděluje boxerskou fanouškovskou i odbornou veřejnost.

Adrien Broner / zdroj foto: ShowtimeAdrien Broner / zdroj foto: Showtime„Že mi chce nakopat zadek? Může to zkusit. Nebojím se najaké lehké váhy, která si hraje na něco většího, než je a která dosud porážela ještě menší soupeře, než je on sám," kontroval teprve třiadvacetiletý Taylor, který bere duel s Bronerem jako svojí druhou šanci. Letos v únoru totiž nestačil 0-3 na body na Chrise Algieriho v eliminaci o titulový souboj WBO ve velteru.

„Tento zápas může změnit můj život," potvrdil předchozí řádky bijec z Marylandu. „Nemusíte mít strach, nedostal se mi pod kůži, ale nelíbí se mi, když se někdo chová jako on, bez úcty a respektu. Ať si mluví, já na to moc nejsem, vysvětlím mu to v ringu, nakopu mu to jeho černou prdel," dodal Taylor, pro kterého to bude test také odolnosti.

Broner sice není typická lehká velterová, či dokonce velterová váha, sílu v úderu ale má, což několikrát potvrdil mimo jiné také jeho přemožitel Marcos René Maidana. A sám Taylor se v posledním svém souboji dopracoval k těsné výhře nad nepříjemným Karimem Mayfieldem (18-1-2) před jedno počítání v osmém kole.

Emmanuel Taylor / zdroj foto: ShowtimeEmmanuel Taylor / zdroj foto: ShowtimePrávě Maidanův krajan – Lucas Martin Matthysse – pak bude v posledním předzápase s Robertem Ortizem bojovat nejen o „Stříbrný" titul WBC v této váze, ale také o příležitost se utkat právě s Bronerem (pokud ten porazí Taylora).

„Chci, aby byl mým dalším soupeřem Matthysse," řekl během týdenní přípravy v místě konání Broner. „Doufám, že to není jen prázdný kec, kterými je on pověstný. A že je to pravda, chci s ním bojovat," vzkázala nabubřelému Američanovi americká mlátička, která dodnes těžce nese nepříjemnou porážku s dalším americkým talentem – Dannym Garcíou, který mu i přes mnohá vyjádření nechce dát šanci na odvetu.

Sám ale ví, že nejdříve musí porazit Mexičana Ortize, což se dosud nikomu nepovedlo. „Mexičané mají dobré bojovníky, ale on udělal chybu, když se mi chce postavit. Bude to válka, ale zbiju ho," vzkázal svému soupeři jeden z nejtvrdších puncherů současného světa profesionálního boxu.

Broner vs. Taylor / zdroj foto: ShowtimeBroner vs. Taylor / zdroj foto: Showtime„Kdykoliv se utkají v ringu Mexičané a Argentinci, je z toho velká válka. Nemůže mě porazit tady, ani v Mexiku. Je to poprvé, co budu bojovat mimo svojí vlast a chci se stát slavným díky tomu, že ho porazím. A že už se domlouvá zápas Broner-Matthysse? Dělají chybu, když mě přehlížejí, když si myslí, že nemám šanci," nenechal se vyvést z klidu osmadvacetiletý Ortiz.

Kromě těchto ostře sledovaných duelů a také několika soubojů talentovaných a neporažených mladíků pod křídly Golden Boy Promotions se mohou fanoušci těšit také na návrat populárního Andrého Berta (28-3). Ten prohrál tři z posledních čtyř duelů a nyní touží po velkém návratu na výslunní. K tomu ale musí bezpodmínečně porazit technického krajana Steva Upsher Chamberse (24-1-3).

„Pocházím z chudé rodiny, kde jsme měli jediné motto – bojovat. A toho se držím i v ringu. Chci bojovat do posledního dechu, prostě neustále. Je to skvělý pocit být zpět, rameno drží, je to pro mě požehnání, že mohu být opět v ringu a ačkoliv má Chambers můj respekt, musí pochopit, že si na mě jméno neudělá," řekl před novináři Berto.

Ten má ještě jednu motivaci – vítězstvím nad Chambersem by si nadělil ten nejlepší možný dárek ke svým nedělním jednatřicátým narozeninám. Povede se mu to, nebo se naopak po dvou těžkých prohrách v řadě zvedne jeho protivník?

Nejen na tuto otázku dostaneme odpověď v noci na neděli, bohužel žádná tuzemská televize galavečer z U.S. Bank Areny v Cincinnati nevysílá.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Broner vs. Taylor / zdroj foto: ShowtimeBroner vs. Taylor / zdroj foto: Showtime

Broner vs. Taylor / zdroj foto: ShowtimeBroner vs. Taylor / zdroj foto: Showtime

Broner vs. Taylor / zdroj foto: ShowtimeBroner vs. Taylor / zdroj foto: Showtime

Broner vs. Taylor / zdroj foto: ShowtimeBroner vs. Taylor / zdroj foto: Showtime

Broner vs. Taylor / zdroj foto: ShowtimeBroner vs. Taylor / zdroj foto: Showtime

Berto vs. Chambers / zdroj foto: ShowtimeBerto vs. Chambers / zdroj foto: Showtime

Berto vs. Chambers / zdroj foto: ShowtimeBerto vs. Chambers / zdroj foto: Showtime

Matthysse vs. Ortiz / zdroj foto: ShowtimeMatthysse vs. Ortiz / zdroj foto: Showtime

Matthysse vs. Ortiz / zdroj foto: ShowtimeMatthysse vs. Ortiz / zdroj foto: Showtime

Matthysse vs. Ortiz / zdroj foto: ShowtimeMatthysse vs. Ortiz / zdroj foto: Showtime

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze