Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Velká předvánoční sobota je zde: Khan, Alexander, Bradley, Thurman, Korobjov...

  • Napsal Antonín Vavrda

Khan vs. Alexander / zdroj foto: Boxingscene.comKhan vs. Alexander / zdroj foto: Boxingscene.comLAS VEGAS – Ve městě hazardu se tento víkend skutečně nepůjde spát. Dvě největší promotérské společnosti světa – Golden Boy Promotions a Top Rank – si totiž po delší době opět naplánovaly své hvězdné galavečery naproti sobě. Jenže tentokrát bez tradiční nenávisti!

Když se objevil Oscar de la Hoya v týdnu na tiskovce Top Ranku, kde kdo si asi mohl říct, že je opět pod vlivem omamných látek a spletl si hotel. Jenže tato návštěva byla stejně cílená, jako čtvrteční snídaně Davida Hayeho a Vitalije Klička.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Pořádky ve světě profesionálního boxu se totiž mění. Britská těžká váha, která stále váhá s návratem do ringu si byla pokecat s bývalým velkým rivalem o politice a také situaci mezi šestnácti provazy v příštích dvou letech, de la Hoya dal svým gestem najevo, že rivalita dvou nesmiřitelných stájí je definitivně zapomenuta. Tedy, rivalita nikoliv, nenávist a absence respektu ano!

Také proto vám pro galavečery, které se konají v halách v Las Vegas na rozdílných stranách LV Boulevardu zhruba 12 minut chůze (1,5 km), nakonec nabízíme velké společné preview. Přednost dostává show Top Ranku, kterou v noci na neděli bude z hotelu Cosmopolitan of Las Vegas vysílat také stanice Sport 1.

COSMOPOLITAN OF LAS VEGAS, LAS VEGAS, USA – TOP RANK + HBO

Timothy Bradley (31-1) vs. Diego Gabriel Chaves (23-2), dvanáctikolový netitulový souboj velterové váhy

Bradley vs. Chaves / zdroj foto: Boxingscene.comBradley vs. Chaves / zdroj foto: Boxingscene.com

Hodně zajímavý souboj, který se může skončit velkým překvapením. Bradley i Chaves se vrací po posledních porážkách, prvně jmenovaný padl s Pacquiaem, druhý pak byl diskvalifikován (správně) v nečistém souboji s Brandonem Riosem.

Právě vyčůranost a nečistý styl boje spojený se silným a tvrdým úderem Argentice mohou nadělat favorizovanému Američanovi velké problémy. „Ano, neboxuje čistě, ale to je jeho styl, jeho problém a starost rozhodčího. Každopádně má Diego na to, aby jej poslal k zemi, jenže Tim už na ni byl, bude to zajímavý souboj," okomentoval tento střet Keith Thurman, který se dnes také představí v ringu, ovšem v MGM Grand, a který Chaveze knockoutoval ve vzájemném duelu v 10. kole.

„Je to nebezpečný boxer, velký bojovník, který si v Americe už udělal slušné jméno. Přináší s sebou vše argentinské, ne nadarmo bojoval Floyd Mayweather jen s jedním soupeřem z této země. Bude to drsná noc, ale já jsem připravený. A pokud vyhraji, rád bych si to rozdal s Miguelem Cottem," řekl k sobotní noci jednatřicetiletý Bradley.

A jeho soupeř? „Mám za sebou nespravedlivou diskvalifikaci ze zápasu s Brandonem, proto chci tady předvést co nejlepší výkon a udělat pěkný zápas. Tim je těžký, nepříjemný protivník, ale my si věříme," doplnil osmadvacetiletý Chaves.

Tip Profiboxing.cz: vítězství (T)KO Chaves do 10. kola

Matt Korobjov (24-0) vs. Andy Lee (33-2), dvanáctikolový souboj o titul mistra světa WBO ve střední váze

Korobjov vs. Lee / zdroj foto: Boxingscene.comKorobjov vs. Lee / zdroj foto: Boxingscene.com

Střet dvou leváků, ve kterém je obrovským favoritem prvně jmenovaný Rus. Tomu zhatil Peter Quillin tím, že odstoupil z jejich plánovaného souboje, životní výdělek 476 210 dolarů a na Leem si bude chtít spravit žáhu (aukci vyhrála společnost rapera Jay Z, se kterou ale nemá dobré vztahy manažer Quillina Al Haymon a tak ten byl donucený okolnostmi ze zápasu vycouvat a přišel o svůj titul).

O rok mladší Ir už jednou o titul mistra světa boxoval, Julio Cesar Chavez jr. jej před dvěma lety knockoutoval v sedmém kole. Rus dle mnohých toto stihne ještě dříve. Lee se sice vrátil čtyřmi výhrami, že by v nich ale podal nějak oslnivé výkony, to se říct rozhodně nedá.

„Je to vyústění celoživotní práce. Od porážky s Chavezem jsem udělal hodně práce, v Adamu Boothovi našel skvělého kouče, který mě zlepšil po fyzické i psychické stránce. Myslím, že jsem připraven stát se mistrem světa," věří si přesto irský bojovník.

„Čekal jsem na tento okamžik, jsem připravený a šťastný, že jsem dostal šanci na titul mistra světa, bude to velký boj," kontroval Korobjov, který kvůli šanci na světový pás přešel ze super střední do střední divize, hned získal Mezinárodní titul WBO a tím si zajistil místo oficiálního vyzývatele Quillina. Nyní bude chtít pozici jedničky ratingu proměnit v místo šampiona.

Silový a nátlakový styl dvojnásobného amatérského mistra světa sice dosud dokázal zničit všechny protivníky, ale už takový Dereck Edwards ukázal, že když se nechá Korobjov unést, je hodně náchylný na kontry a ani on není z betonu.

Tip Profiboxing.cz: vítězství (T)KO Korobjova do 6. kola

Mauricio Herrera (21-4) vs. Jose Benavidez (21-0), dvanáctikolový souboj o titul mistra světa WBA v lehkém velteru

Herrera vs. Benavidez / zdroj foto: Boxingscene.comHerrera vs. Benavidez / zdroj foto: Boxingscene.com

Porazil Provodnikova, udělal fantastický zápas s Alvaradem, dle mnohých měl porazit Dannyho Garcíu. Nyní bude čtyřiatřicetiletý Američan Herrera podruhé bojovat o prozatímní verzi titulu mistra světa WBA v lehké velteru. Jeho soupeřem bude o dvanáct let mladší krajan Jose Benavidez. A o favoritovi není třeba dlouze přemýšlet.

„Prošel jsem si peklem, ale jsem připraven. Není to hlavní titul, ale věřím, že když udělám svojí práci, vyhraji tento těžký duel, tak přijde šance na velký světový pás a že už si na něj sáhnu," řekl nastartovaný Herrera. „V sobotu v noci uvidíte nového vítěze. Cítím se skvěle a jsem připravený na rock and roll," kontroval neznámý Benavidez.

Tip Profiboxing.cz: vítězství UD Herrery

Dále v akci: Mikael Zewski (25-0), Sean Monaghan (22-0), Egidijus Kavaliauskas (8-0) a Jose Carlos Ramirez (12-0).

Ač jim nepůjde o velké tituly, může tento čtyřlístek boxerských mušketýrů nabídnout hodně zajímavou podívanou. Především Monaghanovy duely musí fanoušky pokaždé bavit a tenhle třiatřicetiletý Američan klidně může v příštím roce zajímavě zamíchat kartami v našlapané polotěžké divizi.

MGM GRAND, LAS VEGAS, USA – GOLDEN BOY PROMOTIONS + SHOWTIME

Devon Alexander (26-2) vs. Amir Khan (29-3), dvanáctikolový souboj o „Stříbrný" titul WBC ve velterové váze

Khan vs. Alexander / zdroj foto: Boxingscene.comKhan vs. Alexander / zdroj foto: Boxingscene.com

Těžko nabídnout výbušnější směs. Na jedné straně sedmadvacetiletý sebestředný Američan, na druhé pak neméně egocentrický o rok starší Brit. Oba se vidí jako ti nejlepší z nejlepších, vítězem sobotní noci bude ale jen jeden. Jisté je jedno: rozhodně to nebude přestřelka o střet ringu! Ne, dá se očekávat taktická bitva dvou extrémně rychlých a šikovných bojovníků.

Oběma půjde o mnoho. Není tajemstvím, že Alexandrovi loňská porážka se Shawnem Porterem zhatila šanci na duel s Floydem Mayweatherem a jeho místo zabral Marcos René Maidana, o střet s hvězdným Američanem pak touží také Khan. A dle mnohých je to právě on, kdo by mohl Mayweatherovi ukončit neporazitelnost.

„Beru tento souboj jako vstupenku do bitvy s Floydem. Pokud vyhraji a vyhraji jasně, nemůže už mě Floyd přehlížet. Jsem poprvé velkou hvězdou, hlavní hvězdou zde v MGM a chci ukázat, že to umím zvládnout, že umím fanoušky bavit. Devon je pro mě nyní tím nejnebezpečnějším možným soupeřem, ale já jsem skvěle připravený," pronesl bijec přezdívaný „Král", který vstoupí do ringu v trenkách za 50 tisíc dolarů!

„Pokud se nenarodíte s dobrou bradou, už s tím moc neuděláte. A to je přesně případ Amira. Prostě to se nedá natrénovat. Budu dělat to, co mi řekne trenér a vyhraji. Navíc on není ani moc odolný na spodek, bude to snadná práce. Děkuji Amirovi, že přijal moji výzvu. Má se nač těšit, mnoho mých britských přátel si přeje, abych vyhrál: Nevím proč, co se tam děje, ale děkuji jim za podporu," rýpl si do soupeře Alexander alias Alexander Veliký.

Tip Profiboxing.cz: vítězství (T)KO Alexandera ve druhé polovině zápasu

Keith Thurman (23-0) vs. Leonard Bundu (31-2-0), dvanáctikolový souboj o prozatímní titul WBA ve velterové váze

Thurman vs. Bundu / zdroj foto: Boxingscene.comThurman vs. Bundu / zdroj foto: Boxingscene.com

Svůj americký sen právě prožívá už čtyřicetiletý Ital Bundu, na kterého platí slovní spojení „zraje jako víno". Když v roce 2005 vstoupil mezi profesionály, bylo mu 31 let a na nějaké velké tituly už to nevypadalo. Jenže Bundu v roce 2011 získal titul mistra Evropy, který v posledních dvou duelech dokázal obhájit na ostrovech proti britských favoritům Purdym a Gavinovi.

Zasloužená pozvánka za velkou louži jednoduše musela přiletět. Jenže v cestě mu nyní stojí hodně těžký protivník. O čtrnáct let mladší americký talent Keith Thurman, který už se vidí (a také jeho manažeři) v souboji s Flyodem Mayweatherem.

„V roce 2015 se stanu spalovačem peněz (v narážce na Floydovi přezdívku Money). Pokud porazím Bundua do čtvrtého kola, klidně si dám ještě ten večer i Khana. Chtěl jsem jeho, nebo Alexandera už nyní, ale já si klidně počkám. Rád porážím neporažené soupeře, Bundu je olympionik, těším se, že bude tím dalším v řadě protivníků, které knockoutuji," řekl bijec přezdívaný „Správný čas".

„Jsem šťastný, že jsem tady a mohu boxovat o titul mistra světa. Je mi sice 40, ale cítím se mladší, to je jen číslo v občance," dodal tradiční formulku ohledně věku Bundu. Bude mu ke štěstí stačit životní výdělek a účast na gigantickém galavečeru, nebo potřetí v řadě zaskočí silně favorizovaného protivníka na jeho půdě?

Tip Profiboxing.cz: vítězství (T)KO Thurmana do 6. kola

Dále v akci: Jermall Charlo (19-0), Jermell Charlo (22-0), Victor Ortiz (29-2-5), Abner Mares (27-1-1), Bejbut Šumenov (14-2).

Jermall a Jermell Charlovi / zdroj foto: Boxingscene.comJermall a Jermell Charlovi / zdroj foto: Boxingscene.com

Jermall a Jermell Charlovi / zdroj foto: Boxingscene.comJermall a Jermell Charlovi / zdroj foto: Boxingscene.com

Co jméno, to pojem, všichni do jednoho, kteří se nyní představí coby předskokané, už byli někdy v hlavní roli velkého televizního galavečera. Kromě bratří Charlů se jistě vyplatí sledovat i zbylou trojici. Ortiz má možná poslední šanci na restart kariéry, po školení od Hopkinse se vrací také Šumenov a přesto Mares poslední duel nad Oquendem vyhrál, pořád mu ještě v hlavě hučí po knockoutovém (šokujícím) úderu od Jhonnyho Gonzaleze.

Nasměřují opět své kariéry směrem ke hvězdám, nebo se naopak propadnou ještě hlouběji?

Bradley vs. Chaves / zdroj foto: Boxingscene.comBradley vs. Chaves / zdroj foto: Boxingscene.com

Bradley vs. Chaves / zdroj foto: Boxingscene.comBradley vs. Chaves / zdroj foto: Boxingscene.com

Bradley vs. Chaves / zdroj foto: Boxingscene.comBradley vs. Chaves / zdroj foto: Boxingscene.com

Bradley vs. Chaves / zdroj foto: Boxingscene.comBradley vs. Chaves / zdroj foto: Boxingscene.com

Bradley vs. Chaves / zdroj foto: Boxingscene.comBradley vs. Chaves / zdroj foto: Boxingscene.com

Bradley vs. Chaves / zdroj foto: Boxingscene.comBradley vs. Chaves / zdroj foto: Boxingscene.com

Khan vs. Alexander / zdroj foto: Boxingscene.comKhan vs. Alexander / zdroj foto: Boxingscene.com

Thurman vs. Bundu / zdroj foto: Boxingscene.comThurman vs. Bundu / zdroj foto: Boxingscene.com

Jermall Charlo vs. Lenny Bottai / zdroj foto: Boxingscene.comJermall Charlo vs. Lenny Bottai / zdroj foto: Boxingscene.com

Khan vs. Alexander / zdroj foto: Boxingscene.comKhan vs. Alexander / zdroj foto: Boxingscene.com

Khan vs. Alexander / zdroj foto: Boxingscene.comKhan vs. Alexander / zdroj foto: Boxingscene.com

Khan vs. Alexander / zdroj foto: Boxingscene.comKhan vs. Alexander / zdroj foto: Boxingscene.com

Khan vs. Alexander / zdroj foto: Boxingscene.comKhan vs. Alexander / zdroj foto: Boxingscene.com

Khan vs. Alexander / zdroj foto: Boxingscene.comKhan vs. Alexander / zdroj foto: Boxingscene.com

Khan vs. Alexander / zdroj foto: Boxingscene.comKhan vs. Alexander / zdroj foto: Boxingscene.com

Thurman vs. Bundu / zdroj foto: Boxingscene.comThurman vs. Bundu / zdroj foto: Boxingscene.com

Thurman vs. Bundu / zdroj foto: Boxingscene.comThurman vs. Bundu / zdroj foto: Boxingscene.com

Thurman vs. Bundu / zdroj foto: Boxingscene.comThurman vs. Bundu / zdroj foto: Boxingscene.com

Thurmna vs. Bundu / zdroj foto: Boxingscene.comThurmna vs. Bundu / zdroj foto: Boxingscene.com

Thurmna vs. Bundu / zdroj foto: Boxingscene.comThurmna vs. Bundu / zdroj foto: Boxingscene.com

Thurmna vs. Bundu / zdroj foto: Boxingscene.comThurmna vs. Bundu / zdroj foto: Boxingscene.com

Ortiz vs. Perez na vážení / zdroj foto: Boxingscene.comOrtiz vs. Perez na vážení / zdroj foto: Boxingscene.com

Ortiz vs. Perez na vážení / zdroj foto: Boxingscene.comOrtiz vs. Perez na vážení / zdroj foto: Boxingscene.com

Ortiz vs. Perez na vážení / zdroj foto: Boxingscene.comOrtiz vs. Perez na vážení / zdroj foto: Boxingscene.com

Ortiz vs. Perez na vážení / zdroj foto: Boxingscene.comOrtiz vs. Perez na vážení / zdroj foto: Boxingscene.com

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze