Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Vyřval si odvetu! Co předvede nažhavený Smith proti Abrahamovi v ringu?

  • Napsal Antonín Vavrda

Abraham vs. Smith na vážení / zdroj foto: Boxingscene.comBERLÍN – Kromě monackého knížectví se mohou fanoušci boxu na starém kontinentu těšit ještě na jeden hodně zajímavý galavečer. Místem jeho konání bude berlínská O2 Aréna. Dokáží pokořit německou metropoli dva liverpoolští nájezdníci, kteří jsou ale v rozdílných rolích.

Zatímco jeden z rodáků z města na řece Mersey – Paul Smith (35-4) – přijíždí coby dobyvatel se vším všudy a bude se snažit vyrvat titul mistra světa v super střední váze WBO z rukou německého „Krále" Arthura Abrahama (41-4), jeho o rok mladší „soused" David Price (18-2) půjde do souboje s Brazilcem Irineuem Beatem Costou Juniorem (16-2) coby zástupce domácí stáje Sauerland Event.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

ARTHUR ABRAHAM (41-4) VS. PAUL SMITH (35-4) – o titul mistra světa WBO v super střední váze

Abraham vs. Smith na vážení / zdroj foto: Boxingscene.com

Abraham vs. Smith na vážení

Na jedné straně pětatřicetiletá německá hvězda, na druhé o tři roky mladší vyzývatel z ostrovů. Stanice SAT1 si pro první galavečer nové smlouvy se stájí Sauerland mohla jen stěží přát lepší zápas. Mezi oběma boxery je atmosféra více než napnutá. A je jedno, že oba rozdávají úsměvy na všechny strany a jejich trenéři dokonce si dokonce při otevřených sparinzích udělali společné foto.

Abraham vs. Smith na vážení„Chci, aby bylo jasno, kdo je vítěz. Paul Smith podal v prvním duelu dobrý výkon, ale já byl jednoduše lepší. Nerozumím proto fňukání jeho i britských médií o nějaké krádeži. Ani já, ani můj promotér rozhodčí nevybírá, to dělá federace WBO," spustil na tiskovce otráveným tónem Abraham.

„Že bych se měl stydět za verdikt v prvním zápase? Absolutní nesmysl. Doufám, že tvrdě trénoval, protože v zápase s ním nebudu mít žádné slitování. Vlastně mi jde hlavně o britský tisk, který ze zápasu udělal nesmyslně skandál," dodal německý bijec s arménskými kořeny. S těmito slovy souhlasí i Profiboxing.cz, dle kterého to byl sice vyrovnaný duel, Abraham vyhrál těsně, leč naprosto zaslouženě.

„Jsem připraven a ochotný udělat cokoliv, abych vyhrál. Jsem fit, jsem silný, mám za sebou tvrdý kemp. Vím, že jsem udělal všechno pro to, abych ho porazil. On je skvěle silově vybavený, na druhou stranu už nemá čím překvapit, nemá se kde zlepšit. Jsem tady, abych to dokázal v ringu," kontroval Smith, kterého přijela do německé metropole podpořit početná fanouškovská enkláva z celého britského království.

Abraham vs. Smith na váženíAbraham vs. Smith na váženíDle odhadů jich dorazí na zápas přes tři tisíce (kapacita arény je 17 tisíc diváků), podpory se Smithovi dostane opět také od jeho velkého kamaráda Wayna Rooneyho. Současný ofenzivní univerzál Manchesteru United totiž pochází stejně jako on z Liverpoolu, kde sbíral fotbalové ostruhy v Evertonu.

Ti všichni budou zvědavi na to, zda se Smithovi podaří napodruhé skolit šampiona a zabránit tak letnímu setkání Abrahama s jeho dlouholetým „rivalem od zeleného stolu a mikrofonu" Felixem Sturmem. Dle německých médií se totiž o tomto souboji již v zákulisí čile jedná.

DAVID PRICE (18-2) VS. IRINEU BEATO COSTA JUNIOR (16-2) – desetikolový duel těžkých vah

David Price vs. Costa Junior / zdroj foto: Boxingscene.com

V tradičně nezáviděníhodné situaci je brazilský vyzývatel liverpoolského obra. Čtyřiatřicetiletý Costa má být pro Price jen mezičlánkem k jeho opětovné cestě k top zápasům. Jenže zároveň hodně nebezpečným mezičlánkem.

Tenhle tvrďák ze Sao Paula dokázal celkem s přehledem odolávat Němci Christianu Hammerovi celých dvanáct kol, Novozélanďanovi Josephu Parkerovi se pak postavil bez bázně a hany v otevřené bitvě. V té sice padl ve čtvrtém kole, jenže... Price sice oplývá podobnou silou jako kiwi-mladík, na druhou stranu rozhodně nepřesvědčil svojí odolností tak, jako on.

Přesto si Price absolutně nepřipouští komplikace a už se dívá směrem vstříc dalším výzvám. Ta hlavní se jmenuje Tyson Fury. „Tohle je ideální čas, abych se ukázal fanouškům. Do Berlína dorazí hodně Britů, chci je zaujmout, co nejlepším výkonem. Jen tak si mohu vysloužit duel s Furym. Nepotřebuji svojí pozici budovat na sociálních sítích a urážením ostatních. Chci si ji vydobýt v ringu," prohlásil jednatřicetiletý 203 centimetrů vysoký obr.

Potvrdí svá slova v ringu, nebo se dočkáme dalšího překvapení na jeho úkor. Pesimismus v případě Price vzbuzuje i fakt, že se do zápasového rytmu vrací po osmi měsících a několika drobných zranění, kvůli kterým musel už třikrát rušit souboje a měnit soupeře.

KOMPLETNÍ PROGRAM GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Abraham vs. Smith na vážení

Abraham vs. Smith na vážení

Abraham vs. Smith na vážení

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze