Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Box v Ústí: Dimitrenko na zadku, šťastný Parlagi a rozbitý Rosenberg

Martin Parlagi s titulem a přítelkyní Martinou Schmoranzovou / zdroj foto: Stanislav ŠkodaMartin Parlagi s titulem a přítelkyní Martinou Schmoranzovou / zdroj foto: Stanislav ŠkodaÚSTÍ NAD LABEM – Spolchemie Boxing Night. Tři slova, která v sobě skrývají velmi povedenou boxerskou podívanou v ústecké hale Sluneta. Celou boxerskou show završil souboj o volný Mezinárodní český titul mezi Michalem Dufkem a Martinem Parlagim, jenž těsně 3:0 na body opanoval druhý jmenovaný.

Posun začátku o 30 minut nikoho příliš netrápil. Opozdilci měli čas dorazit na svá místa a shlédnout už první zápas, ti, co přišli včas, viděli tři pěkná klání amatérských boxerů. V těch se představila stručně řečeno drobotina, dorost a teenagerové, a aby se hoši neprali i po zápase, skončily jejich klání remízami.


PODROBNOU ON-LINE REPORTÁŽ Z GALAVEČERA I S VÝSLEDKY NALEZNETE ZDE!


Z úvodních pěti duelů, které předcházely očekávané exhibici mezi Lukášem Konečným a Robertem Rosenbergem, nejvíce vášní vyvolal duel mezi Bronislavem Kubínem a Attilou Kissem.

Šampiónovi GBU v super střední váze duel s nebojácným Slovákem s maďarskými kořeny a trénujícím v Plzni, nesedl. Respektive mu nesedl styl soupeře. Po vyhraných prvních třech kolech se ve zbytku zápasu trápil a více než těsné bodové vítězství 2:1 by souboji slušela remíza.


DALŠÍ FOTO BĚHEM VÍKENDU, POKUD BUDE K DISPOZICI VIDEO ZÁPASU DUFEK-PARLAGI OD ČUPB, RÁDI VÁM JEJ PŘINESEME!


Poté již přišla na řadu show Konečný – Rosenberg. Prvně jmenovaného doprovodila do ringu jeho početná rodina, role trenérky se pak zhostila s přehledem hlava rodiny – manželka Jarka. Po vlažnějším prvním kole ze strany ex-mistra světa, ve kterém ex-pornoherec předvedl, že boxovat skutečně umí se už další dvě nesla v duchu jasné převahy Konečného.

Konečný bije Rosenberga / zdroj foto: Stanislav ŠkodaKonečný bije Rosenberga / zdroj foto: Stanislav ŠkodaKe cti Rosenberga ale slouží, že vydržel na nohou bez jediného počítání všech devět vypsaných minut. „Pořádně mě bolí žebra, a myslím, že zítra to pocítím ještě více. Ale já se bavil a myslím, že i fanoušci,“ zhodnotil svoje představení v ringu Rosenberg, který na něj naváže již za týden v Lucerně regulérním duelem.

„Bylo to rozhodně náročnější než můj zatím jediný zápas. Další mám mít po Vánocích. Chtěli jsme ukázat, že box je tvrdý sport a myslím, že jsem tímhle výkonem zavřel svým kritikům hubu,“ dodal devětatřicetiletý boxer, za kterého se bila (naštěstí jen slovně) mezi diváky i jedna z jeho přítelkyň. Byla to ale jediná kontroverze během jejich souboje, což ocenil i Konečný.

„Jsem rád, že z hlediště nebyly slyšet žádné posměšky a pokřiky, čehož jsem se bál. Byla to sranda a doufám, že to tak všichni brali. Robert sice není žádný super boxer, ale rozhodně to nebylo špatné, takže si zaslouží uznání,“ prohlásil boxer, promotér a otec v jedné osobě. Poté již mohl spolu s ostatními sledovat zbylá utkání.

V nich nejprve sebevědomý Němec Michael Wallisch sestřelil ve druhém kole českého bijce Pavla Šišku, poté jen o kolo později Luboš Šuda vyřídil Slováka Jána Antošku, aby se poté představila v ringu – co do postavení ve světovém žebříčku – hlavní hvězda večera – Alexander Dimitrenko.

Dimitrenko na zadku / zdroj foto: Stanislav ŠkodaDimitrenko na zadku / zdroj foto: Stanislav ŠkodaBývalý juniorský mistr světa WBC, mistr Evropy a držitel Mezinárodních titulů WBO a IBF, v nich předvedl, že po změně trenéra, stáje a hlavně drtivé květnové porážce od Bulhara Kubrata Puleva má ještě na čem pracovat.

Šestatřicetiletý Srb Samir Kurtagič byl sice technicky i fyzicky v ringu tím horším boxerem, přesto v osmém kole nachytal Dimitrenka drtivou přední rukou a poslal jej k zemi. „Sascha“ se sice zvedl, ale následně byl za tlačení soupeře k zemi veřejně napomínám a tak nakonec mohl být za jasné bodové vítězství i rád.

Poté již sportovní hala Sluneta patřila dvojici Michal Dufek a Martin Parlagi. Jejich dlouho očekávaný duel o titul Mezinárodního mistra ČR v lehké váze pak předpoklady potvrdil. V ringu se odehrálo deset ostrých kol, ve kterých oba bijci předvedli ze sebe to nejlepší.

Po úvodních dvou kolech, byla následná jako na houpačce, kdy jeden tahal chvilku pověstnou pilku, po šestém kole měl podle všeho mírně navrch aktivnější Dufek, který byl silnější v boji na blízko a dokázal svého rivala tvrdě zasahovat především na spodky. Paradoxně se v této pasáži boje ocitl v největších problémech, ovšem i „hulení“ v polovině pátého kola rozchodil.

Radost Parlagiho, smutek Dufka / zdroj foto: Stanislav ŠkodaRadost Parlagiho, smutek Dufka / zdroj foto: Stanislav Škoda„Co ten Dufek snese, to je neuvěřitelné, je to fakt borec,“ neslo se po zápase šatnou Parlagiho, který si ve třetím kole zlomil ruku v kloubech na rukou. I přesto ale dokázal v závěru zápasu svého soupeře přeboxovat, rozbít mu nos a takticky vyzrálým výkonem v posledním kole si vysloužit vysněný pás.

Zaslouženě? Podle všeho ano, ve vyrovnaném souboji byl Parlagi o chlup lepším a přesnějším boxerem, pravdou ale je, že Dufek dělal zápas, rval se jako lev a ukázal obrovskou vůli a bojovnost a na svůj výkon může být hrdý. Je ale jasné, že po třetí těsné porážce ve velkém zápase v řadě za sebou si z ringu pod vánoční stromeček přenese trochu jiné pocity...

I s ohledem na špičkový finálový souboj, se nedá ústecký galavečer hodnotit jinak, než pozitivně, obzvláště, když za něj fanoušci zaplatili pouze 150 korun. Slova o špičkové zábavě za pár korun se rozhodně potvrdila.

Nemáte povoleno vkládat komentáře.

Komentáře   

# PálaDan 2012-12-22 09:58
Pála neboxoval, jen byl v rohu Michal Dufka. Jo ještě Kubín rozhodně neměl vyhrát nad Attilou!
Ohlásit správci
# Kubín - KissDelboy 2012-12-22 10:40
Naprostý souhlas. Já jsem neviděl ani remízu, ale spíš jednoznačné vítězství na straně Attily. Jinak byl ale celý večer super a doufám, že se podobná akce brzy zopakuje :)
Ohlásit správci
# BNDan 2012-12-22 09:26
Posměšky byly :-) na Rosenberga ... Dost jsme se nasmáli :D, Dimitrenko velké zklamání !!! Dufek vs Parlagi super. Parlagi bohužel přesnější.
Ohlásit správci
# Pála??Nexter 2012-12-22 09:20
Zdravim chci se zeptat Ondra Pála měl nastoupit proti slovenskému nováčkovi Skricovi ale nějak nevidim výsledek a chci se zeptat jestli ze zápasu sešlo nebo co se vlastně stalo?
Ohlásit správci
# máte tam chybumíra 2012-12-22 08:28
Zápas Konečný- Rosenberg nebyl na devět kol, ale na devět minut, 3 kola po třech minutách.
Ohlásit správci

Copyright © 2010-2020 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze