Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Dobrá práce Thompsone, sbohem pro Solise! Kubánec zabalil zápas po 8. kole

  • Napsal Antonín Vavrda

Tony Thompson slaví / zdroj foto: repro YoutubeTony Thompson slaví / zdroj foto: repro YoutubeANTALYA – Kubánec Odlanier Solis (20-3) definitivně zabalil svojí nepovedenou profesionální kariéru, když v turecké Antalyi totálně nezvládl odvetu s americkým veteránem Tonym Thompsonem (40-5).

Solis začal dobře, ostatně jak sliboval. Jenže aktivita vydržela čtyřiatřicetiletému olympijskému vítězi a mistru světa jen úvodní dvě kola. Poté ale převzal vládu nad ringem o devět let starší Američan, který se zaměřoval na soupeřovo notně narostlé bříško z lásky k rychlému občerstvení.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Konec zápasuKonec zápasuUž v sedmém a osmém dějství bylo jasné, že zápas spěje k ještě jasnějšímu triumfu „Tygra" ze Silver Springs. Po pauze před devátým dějstvím dal Solis jasně najevo, že už se mu dále pokračovat nechce (kvůli zranění?), následně se nechal odpočítat a Američan mohl podruhé slavit dvojitý zápas proti talentu této divize.

Jenže na rozdíl od Priceho, který se po dvou šokujících prohrách s Thompsonem snaží vzpamatovat a má vůli a chuť se znovu probít mezi světovou špičku, kariéra Solise je dle všeho v koncích. Lze tak usuzovat i s reakce jeho manažera a pro tuto noc i „trenéra" Ahmeta Önera.

Ten se nejdříve se svým chráněncem poštěkal čelíčko na čelíčko, poté se ale jal gratulovat vítězi a ochotně s ním a jeho pásem Severoamerického šampiona WBC pózoval fotografům. Obtloustlý Solis, který si v amatérském ringu hrál s kýmkoliv se mu zachtělo včetně Davida Hayeho, Kubratem Pulevem, nebo Vjačeslavem Glazkovem, tak nakonec (naposledy?) opustil ring bez velkého zájmu okolí.

Tony Thompson slavíTony Thompson slavíThompson se kromě titulu může jistě těšit ještě na další zajímavé souboje, neporažených zájemců o jeho titul (a body v ratingu BoxRec.com) je hned několik. Kdo ví, třeba se dokáže probít ještě jednou k bitvě o světový titul a v létě by mohl vyzvat v první obhajobě pásu mistra světa Deontaye Wildera.

Ten je totiž momentálně bez povinného vyzývatele a Alexander Povětkin s Mikem Perezem (respektive jejich manažeři), kteří by se u tuto pozici měli utkat, se ještě stále nedomluvili na místě i podmínkách vzájemného střetu.

Bez pevně domluveného dalšího souboje jsou pak například i Antonio Tarver, Chris Arreola, Andy Ruiz Jr., Kubrat Pulev, nebo Artur Szpilka. A co třeba jistý Shannon Briggs?

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze