Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Hra o přežití. Golovkin zbil také Murrayho, slaví i mladík Hughie Fury

  • Napsal Antonín Vavrda

Gennadij Golovkin vs. Martin MurrayGennadij Golovkin vs. Martin MurrayMONTE CARLO – 32 zápasů, 32 výher, 29 knockoutů. Úchvatná cesta Kazacha Gennadije Golovkina profesionálním ringem pokračuje i po sobotní noci v monackém knížectví. Brit Martin Murray (29-1-2) ale zaslouží uznání za odvahu a odolnost.

Snažil se. Skutečně se hodně snažil a naplnil svá předzápasová slova. „Chci nechat v ringu všechno. Nechci mít důvod čehokoliv litovat," tvrdil dvaatřicetiletý, dle některých de facto neporažený rodák ze St. Helens před soubojem s kazašskou mlátičkou.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Když ten jej dokázal ve čtvrtém kole seknout na spodek a následně poslat do druhého počítání, zdálo se, že i další Golovkinův zápas bude mít rychlý konec. Jenže Murray přežil i kritické páté dějství, kdy to byla z jeho strany čistě hra o přežití, nabral druhý dech a dokázal bojovat ještě dalších šest kol.

Bohužel pro něj to bylo asi tak všechno. „GGG" si dělal v ringu, co chtěl, nedal svému soupeři ani chvíli oddechu, celkově ho zasypal 816 údery, z toho 292 našlo cíl. Murray se zmohl na 131 přesných zásahů ze 469 pokusů o to trefit protivníka. Po 50 vteřinách jedenáctého kola – do kterého vstoupil Kazach poprvé v kariéře – ukončil demolici ringový Luis Pabon.

Gennadij Golovkin vs. Martin MurrayGennadij Golovkin vs. Martin MurrayMurray sice vypadal zklamaně a smutně, proti verdiktu ale příliš neprotestoval. Moc dobře věděl, že by prohrál tak i tak. Golovkin opět působil jako monstrum, které prostě ničí na co přijde, a pokud již inkasuje, ještě soupeři jako by nastavil tvář, ať si bouchne znovu.

„Ukázal srdce, bojoval, snažil se bránit. Ale prostě není na stejné úrovni jako Gennadij. Stejně jako další střední váhy. Málokdo by ale vydržel takový výprask tak dlouho," okomentoval dění v ringu Thomas Löffler ze stáje K2 Promotions, která Kazacha zastupuje.

„Cítím se skvěle, děkuji za optání. Držel jsem se svého plánu, prvních pět, šest kol soupeře rozebírat a poté ho knockoutovat, jsem rád, že se mi to opět povedlo. Je to těžký protivník, silný a odolný, ale já nepochyboval o tom, že můj plán vyjde," usmíval se po již devatenáctém KO v řadě a třinácté titulové výhře před limitem za sebou Golovkin.

A kdo by mohl být číslem čtrnáct? „Chci Miguela Cotta, chci sjednotit tituly v této váze," nehledal dlouho jméno rodák z Karagandy. „Cottovi padla jednání s Alvarezem, už je jasné, že se znovu neutká s Floydem Mayweatherem, varianta souboje s Golovkinem se jeví jako jediná možná v jeho případě," přidal se k šampionovi WBA, IBO a WBC (prozatímního, plnou verzi pásu má právě Portoričan) Löffler.

Gennadij Golovkin vs. Martin MurrayGennadij Golovkin vs. Martin MurrayNaplní se jejich slova, nebo se bude muset vydat Golovkin jiným směrem? Není tajemstvím, že ač se Cotto nebál dosud postavit komukoliv, do souboje s výrazně větším a silově lépe vybaveným Kazachem se mu dvakrát nechce.

Také zbylé tři souboje v hotelovém sálu Salle des Étoiles v Monte Carlu před zraky například francouzské legendy stříbrného plátna Jeana-Paula Belmonda se skončily dle očekávání: titul mistra Evropy v bantamové váze získal po výhře nad Francouzem Omarem Lamirim (13-2) ostrovní bijec Lee Haskins (31-3). Souboj se musel po osmém dobodovávat kvůli zranění.

Své pásy mistra světa WBA a IBO v lehké muší divizi obhájil také Jihoafričan Hekkie Budler (28-1), který si ve dvanácti kolech poradil 3-0 na body (dvakrát 115-112, jednou 117-110) s Mexičanem Jesusem Silvestrem (30-6).

Očekávaný duel těžkých vah mezi Britem Hughiem Furym (15-0) a Ukrajincem Andrejem Ruděnkem (24-2) pak jasně 3-0 na body opanoval prvně jmenovaný, který si tak připsal na konto zatím nejcennější skalp své kariéry. Pro jeho soupeře to byla druhá porážka v řadě.

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze