Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

Zlomené 'Kladivo'! Fury zbil v osmi kolech Hammera a poté zazpíval Kličkovi

  • Napsal Antonín Vavrda

Fury vs. Hammer / zdroj foto: DailyMailFury vs. Hammer / zdroj foto: DailyMailLONDÝN – Přesně 24 minut byl ochotný snášet Valentin Silaghi, kouč Christiana Hammera (17-4), demolici svého svěřence z rukavic Tysona Furyho (24-0), než vhodil do ringu ručník. Ostrovní obr tak zůstává nadále oficiálním vyzývatelem Ukrajince Vladimira Klička.

O Furym si lze myslet hodně negativního, jedno se mu upřít nedá. Pokud je v psychické pohodě, stává se z něj v ringu extrémně nepříjemný soupeř. 206 centimetrů vysokého drobečka z Manchesteru nerozhodilo ani to, že mu už v ringu museli na popud hlavního sudího vyměnit těsně před zápasem levou rukavici.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Fury vs. Hammer / zdroj foto: DailyMailFury vs. Hammer / zdroj foto: DailyMailNásledných osm kol si celkem bez větších potíží pohrával s rumunským soupeřem žijícím trvale v Německu, které již reprezentuje. O rok starší Hammer se snažil, tlačil, hledal skulinu v obraně favorita, leč marně. Jakmile se k němu dostal na dostřel, Fury jej šikovně zaklinčkoval a bylo po naději.

Jeho bezmoc ještě umocnilo páté kolo, kdy po nečekané kombinaci Brita inkasoval tvrdý pravý hák na spánek a poroučel se k zemi. A přestože se dokázal celkem v klidu zvednout, další tlak soupeře a hlavně jeden drtivý zvedák de facto ukončil jeho aktivní účinkování v souboji. Silaghi tak učil po osmém dějství.

Fury, který polovinu z odboxovaných kol opět strávil v opačném gardu, tak mohl oslavit další triumf, následně sebrat spíkrovi večera Jimmu Lennonovi Jr. mikrofon a relativně pěvecky čistě zarecitoval část ze slavné písničky Marka Cohna „Walking in Memphis".

Zleva: M. Hennessey, John, Tyson a Peter Fury / zdroj foto: DailyMailZleva: M. Hennessey, John, Tyson a Peter Fury / zdroj foto: DailyMailŽe patřila ukrajinskému vládci těžké váhy Vladimiru Kličkovi, není třeba dodávat a ti, kteří by to nepochopili, to vysvětlil Fury ještě bez veršů. Následně mohl oslavit 24. profesionální vítězství po boku otce Johna a strýce (a trenéra) Petera. To vše před zraky prezidenta HBO Sport Kena Hershmana.

Ve druhém hlavním taháku celé show se také zadařilo domácímu bojovníkovi. Chris Eubank Jr. (19-1) knockoutoval ve dvanáctém kole Rusa Dmitrije Chudinova (14-2-1), který přišel do ringu s pásem (prozatímní verzí) mistra světa WBA ve střední váze.

Syn slavného otce dominoval celému drsnému až brutálnímu souboji, který ovlivnilo zranění levého obočí obhájce titulu. K tomu přišel nejspíše po srážce hlavami v prvním polovině duelu a jak bitva postupovala, více a více mu v oku vadila krev. Jeho jednoznačnou demolici nakonec zastavil v posledním dějství ringový Mikael Hook 49 vteřin před závěrečným gongem poté, co se v tomto dějství Chudinov nezmohl de facto na jediný úder.

Eubank bije Chudinova / zdroj foto: DailyMailEubank bije Chudinova / zdroj foto: DailyMailEubank tak mohl slavit s pásem světového šampiona po boku svého slavnějšího otce a před zraky experta BoxNation Billy Joa Saunderse. Ten je dosavadním jediným přemožitelem Eubanka, přesto se zatím musí spokojit „jen" s tituly mistra Evropy, Velké Británie a Commonwealthu.

Na druhém ostrovním večeru – v irském Belfastu – opanoval hlavní tahák šampion IBF v super bantamové váze Carl Frampton (20-0), který v pátém kole knockoutoval sebevědomého Američana Chrise Avalose (25-3) a přiblížil se vytouženému souboji s Kubáncem Guillermem Rigondeauxem (15-0).

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA Z LONDÝNA NALEZNETE ZDE!

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY GALAVEČERA Z BELFASTU NALEZNETE ZDE!

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze