Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

SROVNÁNÍ H. Fury vs. Ruděnko: Jak obstojí mladík v první ostré zkoušce?

  • Napsal Antonín Vavrda

Hughie Fury vs. Andrej RuděnkoHughie Fury vs. Andrej RuděnkoPRAHA – Projekt, který měl z Hughieho Furyho (14-0) udělat nejmladšího mistra světa těžké váhy, sice selhal, kariéra mladého ostrovního bijce tím ale samozřejmě nekončí. V sobotu se na galavečeru v Monte Carlu představí proti doposud svému nejtěžšímu soupeři – Ukrajinci Andreji Ruděnkovi (24-1).

Dvacetiletý bratranec Tysona Furyho se do ringu postaví k zápasu po devíti měsících, jeho soupeř pak poprvé od srpna, kdy hodně těžce vzdoroval Australanovi Lucasi Brownovi. Jak tento duel dopadne? To zjistíme až v sobotu večer, srovnání vám ale nabízíme už nyní...

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Rychlost: Ani jeden ze soupeřů nepatří k nějakým extrémním rychlíkům na nohou, oba ale disponují velmi kvalitní prací rukama. O něco výbušnější je s ohledem na výškový rozdíl (Ruděnko 184 cm, Fury 198 cm) jednatřicetiletý Ukrajinec, o jedenáct let mladší Brit disponuje lepší dynamikou.

Verdikt: Fury 7 ; Ruděnko 6

Síla: Knockoutovou bilanci mají oba bojovníci někde kolem 60 procent, což je velmi slušné číslo. O něco tvrdší a silovější je určitě Ruděnko, tvrdost jeho ran ostatně pocítil i zmíněný Browne, a je pravda, že zatímco jiní bojovníci rozdávají knockouty na začátku svých kariér, Ukrajinec je opačný případ – z 18 KO nasbíral dosáhl na 11 v posledních dvanácti svých vítězných duelů. Fury v síle svých úderů využívá pochopitelně mimo jiné i své výšky.

Verdikt: Fury 7 ; Ruděnko 8

Obrana: Především v případě Furyho ještě hodně neprověřená, ostatně tak, jak bývá u mladých talentů obvyklé. Mladý ostrovní bijec se umí velmi šikovně ponořit, otočit za soupeře, či schovat za přední rameno a ruku, otázkou je, jak dokáže takto fungovat, pokud bude pod dlouhodobějším tlakem. To právě prověří Ruděnko, který spoléhá v defenzivě především na dvoják a odolnost. První faktor je spíše průměrný, ve druhém je na tom velmi dobře.

Verdikt: Fury 6 ; Ruděnko 6

Útok: Je pravda, že jestli něco klan Fury ovládá, tak je to nečitelnost v ofenzivě a velmi široká škála úderů. Ani Tyson, ani Hughie nejsou jednostranně zaměření bojovníci. Pokud za to nepovažujeme fakt, že Hughie dokáže velmi dobře trefovat spodky protivníků a právě přes ně sundal většinu svých dosavadních soupeřů. My to bereme jako výhodu. Jinak ale dokáže slušně variovat kombinace, údery i směr útoku.

Ruděnko je typický tank, který se snaží soupeře zbourat tlakem a tvrdými pákovými údery. V zápase s Brownem to sice nepotvrdil, ale má i velmi kvalitní jab, kterým si umí připravit útok a proti Furymu by se mu tato zbraň mohla hodit. Pozor si ale bude muset dát na jeho zvedáky, v útoku bývá často velmi odkrytý.

Verdikt: Fury 8 ; Ruděnko 7

Psychika: Mladý Fury je zvyklý vítězit, jeho otec, trenér a manažer v jedné osobě – Peter – jej vede velmi systematicky nástrahami amatérského a nyní i profesionálního ringu, a jeho syn nemá důvod se zatím čehokoliv obávat. Také proto je dle sázkových kanceláří favoritem souboje (1,12 ku 1 – 6 ku 1).

Ruděnko je ale jeho první skutečně těžký test a velmi nebezpečná zbraň hromadného ničení. Minimálně v patrech žebříčku BoxRec.com, ve kterých se oba aktuálně nacházejí. S Brownem sice bez pochybností prohrál, podal ale velmi solidní výkon, psychicky nemá důvod být jakkoliv dole.

Verdikt: Fury 7 ; Ruděnko 7

Celkem: Fury 7 ; Ruděnko 6,8 (na papíře velmi vyrovnaný duel dvou rozdílných typů boxerů, kde může skutečně zvítězit kdokoliv. Tedy v případě, že příprava obou proběhla tak, jak měla, bez problémů a komplikací)

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze