Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Bez respektu! Lara zuří, Alvarez se mu vysmívá

  • Napsal Antonín Vavrda

Canelo vs. Lara / zdroj foto: Boxingscene.comLAS VEGAS – Vedle domlouvání zápasu mezi Mannym Pacquaiem s Chrisem Algierim a turné Floyda Mayweathera s Marcosem Renem Maidanou řeší nejen zámořští fanoušci ještě jednu boxerskou událost – sobotní šlágr Canela Alvareze (44-1-1) s Erislandym Larou (19-1-3).

Důvod je nasnadě. Vyrovnaný střet dvou stylů vyhrál nakonec prvně jmenovaný, což pochopitelně nemohlo nechat chladnou poraženou stranu. Zvláště, když se cítila býti tou vítěznou. Lara nepřijal porážku ani v ringu – když Alvarezovi nepogratuloval, ani nepodal ruku – ani později na tiskové konferenci.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

„Neměl můj respekt předtím, nemá ho ani nyní. Ten zápas jsem vyhrál já. Jsem o tom stoprocentně přesvědčený," pronesl jednatřicetiletý Kubánec, čímž si proti sobě ale poštval některé fanoušky a experty. Alvarez totiž stejně jako on dělal pouze svojí práci, Mexičan ale zápas na bodech nehodnotil a neúcta vůči němu prostě není na místě.

V tomto ohledu se zachoval o osm let mladší talent z Tlajomulco de Zúñiga přece jen sportovněji. „Respektuji jej coby boxera," prohlásil Alvarez. Následně ale už pokračoval ve stejně bojovném tónu: „Nepřišel ale bojovat, nýbrž utíkat. Nebyl to box, ale maratón. Stejně jako v sexu potřebujete pro kvalitu dobrého partnera, tak to platí také pro box, abyste fanouškům mohli nabídnout dobrý zápas!"

Stats Canelo vs. Lara„Je to ostudné. Všichni to viděli, byl jsem lepší, vyučil jsem ho, jak jsem slíbil, přeboxoval ještě více než Williamse, znemožnil před jeho fanoušky a přesto prohrál," stál si na svém Lara. Měl pravdu, nebo z něj mluvila jen pachuť porážky? Tak napůl.

Profiboxing.cz stejně jako Boxingscene.com viděl zápas vyrovnaně a nesdílel nadšení z výkonu Alvareze jako například Dan Rafael, nebo Phil D. Jay. Mexičan si občas skutečně nevěděl s Larou rady, i když po zápase tvrdil, že frustrovaný nebyl. Larovým komentářům navíc hodně nahrál nesmyslný verdikt Leviho Martineze, který nabodoval duel nepochopitelně 117-111.

Nejen toto téma jsme ale již rozebírali v redakčním sloupku ZDE!

Pravdou je, že zápas to byl skutečně nesmírně vyrovnaný, že Larova taktika slavila v úvodu a závěru úspěch, střední pasáž zápasu naopak patřila Alvarezovi, který dominoval především v osmém kole. K jeho smůle ale kubánského soupeře k zemi neposlal. „Nemá na to úder. Neměl jsem za celý zápas problém pro nějakém jeho zásahu," pronesl na toto téma kousavě Lara.

Strana soupeře mu ale opáčila podobnou mincí. „Přišli jsme bojovat, oni utíkat. Lara sliboval Canelovi, že ho vezme do školy. Jestli tohle je kubánská škola boxu, pak je to špatná škola," kontroval kouč mexické hvězdičky Chepo Reynoso.

Jisté je nyní každopádně jediné – Lara odvetu, po které hodně hlasitě on i jeho tým volají, nedostane. Ze dvou důvodů: Alvarez ji nepotřebuje, Larův styl v prvním souboji by rozhodně nepřilákal k obrazovkám tolik fanoušků, kolik by si pořádající stáj Golden Boy Promotions (GBP) představovala.

Šéf GBP Oscar de la Hoya dá nejspíše přednost Jamesi Kirklandovi, americkému to rváči, který naposledy také v meziváze (do 156 liber) zbouchal v divoké přestřelce Glena Tapiu. Další na ráně by pak měl být dlouho očekávaný šlágr s portorickou legendou Miguelem Cottem.

„Ano, takhle nějak bych si to představoval," pokyvoval hlavou nad těmito jmény sám Alvarez. A De la Hoya dodal: „Jestli chce Lara odvetu, musí si stoupnout do fronty. Svojí šanci dostal, nyní je před ním dalších deset boxerů, kteří si ji zaslouží více. Canela nyní nechám užít 24. narozeniny a pak za ním vyrazím do Mexika a probereme další možnosti."

Názor na zápas Alvareze s Larou si můžete každopádně udělat ve videu níže sami, navrch vám přinášíme i další souboje ze sobotního rozhodně zajímavého galavečera v MGM Grand...

VIDEO CELÉHO ZÁPASU SAUL ALVAREZ VS. ERISLANDY LARA

VIDEO CELÉHO ZÁPASU ABNER MARES VS. JONATHAN OQUENDO

(video dodáme později)

VIDEO CELÉHO ZÁPASU MAURICIO HERRERA VS. JOHAN PEREZ

(video dodáme později)

VIDEO CELÉHO ZÁPASU FRANCISCO VARGAS VS. JUANMA LOPEZ

(video dodáme později)

VIDEO CELÉHO ZÁPASU TOMOKI KAMEDA VS. PUNGLUANG SOR SINGYU

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze