Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Starý popleta. Buffer už podruhé vyhlásil špatně výsledky

  • Napsal Antonín Vavrda

Michael Buffer oznamuje výsledek zápasu Adamek - Cunningham / zdroj foto: Repro Youtube.comMichael Buffer oznamuje výsledek zápasu Adamek - Cunningham / zdroj foto: Repro Youtube.comPRAHA - Ringového spíkra dělá již třicet let. Je považován za nejlepšího v oboru. Jeho hlas, který mu zajistil pohádkové jmění i nesmrtelnost, znají fanoušci bojových sportů po celém světě. Ani charizmatický Američan Michael Buffer ale není bez chyby...

Běží datum 22. prosince 2012. V Newarku v New Jersey je za všemi vypjatý souboj mezi supertíhami Tomaszem Adamkem a Stevem Cunninghamem. Většina očekává vítězství aktivnějšího amerického tanečníka. Jenže k překvapení všech vyhlašuje Michael Buffer remízu. Cunningham nevěřícně kroutí hlavou, Adamek vypadá s výsledkem smířený.

Jenže následně přichází k Bufferovi rozhodčí, něco mu ukazuje, charizmatický spíkr si pro jistotu vše ještě zkontroluje pomocí brýlí a následně oznamuje: vítězem 2:1 na body se stává Adamek. Ten se začíná radost, Cunninghamovi zůstávájí oči pro pláč (doslova a do písmene).

Výsledky zápasu Adamek Cunningham II / zdroj foto: www.boxingscene.comVýsledky zápasu Adamek Cunningham II / zdroj foto: www.boxingscene.comJestliže v předvánočním shonu šlo o nepříjemnou, ale při pohledu na scorecard ne úplně nemožnou chybku, v pátek večer v Düsseldorfu už ale Buffer chyboval naplno. Výsledky totiž přečetl správně, za vítěze zápasu ale označil Felixe Sturma. Ten se už začal radovat, stejně jako zaplněná hala a to i přesto, že se člen boxerské Síně slávy téměř vzápětí opravil.

Zatímco totiž ringový o pochybení věděl a fanoušci opravu Buffera slyšeli, Sturm se Solimanem byli v ten okamžik nakloněni k sobě a při povídání si z ucha do ucha opravu neslyšeli. Zareagovali až na výzvu sudího a následně opětovné hlášení, po kterém zůstali chvíli v němém překvapení oba bijci.

Osmašedesátiletý Buffer, kterému jeho hlas přinesl na bankovní konto už více jak půl miliardy dolarů, si tak podruhé během šesti týdnů uřizl tak trochu ostudu a zahraniční komentátoři už mu napůl v žertu vzkazují, že by měl zvážit odchod do důchodu...

VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ ZÁPASU ADAMEK - CUNNINGHAM:

VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ ZÁPASU STURM - SOLIMAN:

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze