Profiboxing.cz

Přepnout do PC verze

VIDEO Thurman hledá Maidanu, Ortiz vyhrál poprvé od roku 2011

  • Napsal Antonín Vavrda

Ortiz vs Perez / zdroj foto: Boxingscene.comOrtiz vs Perez / zdroj foto: Boxingscene.comLAS VEGAS – Tohle se povedlo. Boxerský rok v MGM Grand v Las Vegas uzavřel zajímavý galavečer, jehož vrcholem byl souboj Amira Khana s Devonem Alexanderem. My se ale nyní v našem video-souhrnu podíváme na duely, které mu předcházely.

Hodně zájmu poutala bitva rebela Victora Ortize (30-2-5) s Manuelem Perezem (22-1-10). Oba si totiž vjeli do vlasů už na pátečním vážení a tak se čekalo, co se bude dít mezi šestnácti provazy. Tvrdý duel nakonec opanoval ten zkušenější – Ortiz.

DALŠÍ NOVINKY Z RINGU:

Sedmadvacetiletý bijec si tak mohl konečně oddechnout. Kontroverzní porážka ze září 2011 od Floyda Mayweathera totiž jako kdyby se s ním táhla jako noční můra další tři roky. Tak dlouho totiž čekal Ortiz na výhru. Předloni mu přerazil čelist Josesito Lopez, ze zranění se pak „Vicious" dával dohromady rok a půl, aby jej letos v lednu sestřelil i Luis Collazo.

V obou případech to navíc Ortize stálo top zápasy (a top peníze). Lopez jej totiž vyšťouchl z již domluveného souboje se Saulem Alvarezem, Collazo si vítězstvím zajistil duel s Amirem Khanem. Co na tom, že oba padli, Ortiz se na zmíněné souboje mohl leda tak dívat.

Nyní se tak konečně dočkal po třech letech vítězství, které mu vrátilo ztracené sebevědomí. „Perez je velký bojovník, jsem šťastný, že jsem vyhrál. Chci pokračovat dál, pokračovat tam, kde jsme s mými trenéry skončili," pronesl vítěz po zápase. Kdo bude následovat?

O dalších soupeřích mohou uvažovat i bratři Charlové, kteří chtějí dobýt tituly v lehké střední váze. Jermell (25-0) vybodoval s přehledem 3-0 (třikrát 100-90) Mexičana Lozana (28-6), Jermall pak v eliminaci federace IBF ve třetím kole poslal k zemi Itala Lennyho Bottaie (22-3).

„Vyhrál jsem všechna kola, jsem spokojený. Chtěl jsem ho knockoutovat, ale je to tvrdý kluk," řekl po výhře Jermell. „Věděl jsem, že to bude snadná práce po celý týden. A teď chci Bundrageho (šampion IBF). Pojďme na to chlapče," dodalo jeho dvojče.

Stejně jako on si pak s italským protivníkem poradil také Keith Thurman (24-0). Ten ve dvanáctikolové bitvě o prozatímní titul WBA ve velteru vybodoval nenápadného, leč nepříjemného Itala Leonarda Bundua (31-2-1).

„Byl to těžký zápas. Již od amatérských let ve mně všichni vidí knockoutéra, ale já chci být komplexní boxer. Chytrý boxer. Nemusím všechny protivníky sundat. Bojoval jsem dle plánu a vyhrál každé kolo. I taková vítězství se přece počítají. Jsem spokojený. Rád bych nyní potkal v ringu velká jména, ty nejlepší. Je mi jedno, jestli Mayweathera, Pacquiaa, Maidanu nebo Khana," nechal se slyšet bijec přezdívaný „One Time".

„Je to mladý a šikovný bijec. A je také hodně rychlý. Se svým výkonem jsem ale spokojený, myslím, že jsem si ostudu neudělal. Tím, jak mě poslal k zemi, jsem byl trochu zaskočený, ale byl jsem rychle na nohou a neměl pak nějaké větší problémy," doplnil jej už čtyřicetiletý Bundu, který možná stejně jako Lukáš Konečný završil důstojně za velkou louží svojí bohatou kariéru.

Pořádně drsný křest ohněm pak podstoupil vedle Ortize další talent – Mexičan Abner Mares (28-1-1). Krajan Jose Ramirez (25-5) totiž opět prokázal svojí velkou zarputilost a přestože byl většinu z pěti odboxovaných kol bit jako žito, rozhodně nedal soupeři výhru zadarmo.

„Čekal jsem, že to bude válka a byla to válka. A já takovou válku, takhle tvrdá kola potřeboval! Chtěl jsem ukázat, že i když jsem byl knockoutován, tak jsem schopen přijmout tvrdé údery od tvrdého chlapa," okomentoval vítězný zápas, který po pátém kole správně ukončil ringový Jack Reiss, Mares. A zopakoval následně i své přání, kdo by měl být jeho dalším soupeřem. „Rád bych se pomstil Jhonnymu Gonzalezovi," dodal devětadvacetiletý trojnásobný ex-mistr světa.

VIDEO CELÉHO ZÁPASU KEITH THURMAN VS. LEONARD BUNDU

VIDEO CELÉHO ZÁPASU JERMALL CHARLO VS. LENNY BOTTAI

VIDEO CELÉHO ZÁPASU JERMELL CHARLO VS. MARIO ALBERTO LOZANO

VIDEO CELÉHO ZÁPASU ABNER MARES VS. JOSE RAMIREZ

VIDEO CELÉHO ZÁPASU VICTOR ORTIZ VS. MANUEL PEREZ

Copyright © 2010-2022 Profiboxing.cz

Nahoru PC verze